reklama
reklama

Łódzka Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży zyskała nowoczesny sprzęt. Był bardzo potrzebny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Klinikia Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Łódzka Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży zyskała nowoczesny sprzęt. Był bardzo potrzebny - Zdjęcie główne

Kilka dni temu sprzęt trafił do kliniki | foto Klinikia Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźKlinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Centralnego Szpitala Uniwersytetu Medycznego w Łodzi otrzymała sprzęt do EEG. Jest on niezwykle ważny w diagnostyce schorzeń neuropsychiatrycznych.
reklama

Zakup najnowocześniejszego aparatu  możliwy był dzięki środkom finansowym zebranym przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Świata” wraz z Fundacją „Serce dla Serc” podczas V edycji Balu Charytatywnego „Kubańskie rytmy z Jose Torresem & Havana Dreams”, który odbył się 11.05.2024 w Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi. Spotkanie poprowadził dr hab. n. med. Paweł Ptaszyński, z-ca dyrektora szpitala.

Zebrali pieniądze na balu charytatywnym. Mogli kupić nowoczesny aparat EEG

Kilka dni temu sprzęt trafił do kliniki, w której przyjmowani są pacjenci między 13. a 18. rokiem życia, wymagający obserwacji i diagnozy stanu psychicznego oraz te, które wymagają leczenia z powodu już zdiagnozowanych  zaburzeń, takich jak m.in.: schizofrenia i inne zaburzenia typu schizofrenii, zaburzenia afektywne, zaburzenia nerwicowe, obsesyjno-kompulsyjne, lękowe oraz związane ze stresem, zespoły behawioralne, w tym zaburzenia odżywiania się, snu, zaburzenia emocji, rozpoczynające się zwykle w dzieciństwie i wieku młodzieńczym,
zaburzenia psychiczne na podłożu somatycznym. 

reklama

Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży (wcześniej Klinika Psychiatrii Młodzieżowej) przypomina, że od jej założenia (2007 rok) prowadzi także badania naukowe w zakresie: suicydologii, autoagresji i agresji, arteterapii, zaburzeń snu, współwystępowania zaburzeń psychicznych i chorób somatycznych w populacji rozwojowej (w tym cukrzycy, otyłości, stwardnienia rozsianego). -  Dzięki aparatowi EEG, możliwe będzie wykonywanie elektroencefalografii, czyli badania bioelektrycznej czynności mózgu. Wykonanie badania jest niezbędne dla pełnej diagnostyki chorób neuropsychiatrycznych, zwłaszcza tych związanych ze strukturalnym uszkodzeniem mózgu, jak padaczka, guzy mózgu, a także zaburzeń neurorozwojowych, w tym ADHD czy zaburzeń ze spektrum autyzmu - wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Magdalena Kotlicka-Antczak.

reklama

EEG jest także istotnym badaniem dla ustalenia przyczyn bólów głowy, zaburzeń snu, problemów ze wzrokiem i słuchem czy równowagą. Pozwala ono także ocenić funkcje mózgu w stanach ilościowych i jakościowym zaburzeń świadomości - śpiączka, stany majaczeniowe, i przy zatruciach środkami neurotoksycznymi. Należy podkreślić, że badanie jest nieinwazyjne i zupełnie bezbolesne 

 - dodaje. 

(arch.  Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży)

Stowarzyszenie „Przyjaciele Świata” powstało w Łodzi z inicjatywy grupy kilkunastu kobiet, które, jak mówią, pomagają innym, ponieważ chcą w ten sposób podziękować za wszystko, co dobre w ich życiu. Nie czerpią z tego żadnych korzyści prócz satysfakcji z niesienia odrobiny radości potrzebującym. Działalność charytatywną prowadzą także poprzez sprzedaż przedmiotów codziennego użytku (kubeczki, talerzyki, koszulki), zdobionych autografami i rysunkami znanych osób. 

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Najciekawsze wiadomości z Łodzi i aglomeracji łódzkiej w jednym miejscu. Codziennie ciekawe treści specjalnie dla Ciebie! Zobacz co się dzieje Dziś w Łodzi Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama