Reklama

Reklama

Łódzka Manufaktura się powiększy. Zobacz wizualizacje

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Magazyn Bawełny w Manufakturze zostanie zrewitalizowany. To budynek u zbiegu ulic Ogrodowej i Karskiego. Będzie to przestrzeń biurowo-usługowa. Inwestorem jest firma A&A Holding.

Reklama

Magazyn Bawełny przy Manufakturze zostanie zrewitalizowany

Przestrzeń biurowa klasy "A+" zajmie powierzchnię 8,5 tys. metrów kwadratowych. Z kolei usługowa 3,5 tys. mkw. Właścicielem budynku jest firma A&A Holding. W tej chwili fachowcy z pracowni Grupa5 Architekci pracują nad projektem.

- Z dumą i radością ogłaszamy nową inwestycję w portfolio nieruchomościowym firmy A&A. Nasze 32-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości, solidne wartości rodzinne oraz wysokie kompetencje współpracujących z nami zespołów przekładają się na głębokie zrozumienie potrzeb rynku, dzięki czemu realizowany przez nas projekt Magazyn Bawełny będzie przewodził w kategoriach ESG, mixed-use i rewitalizacji. Rozumiemy zmieniający się świat i potrzebę stosowania zrównoważonego rozwoju, nie zapominamy jednocześnie o historii i naszym łódzkim dziedzictwie, dlatego nadanie nowych funkcji historycznemu budynkowi łódzkiego fabrykanta, jakim jest Magazyn Bawełny, to dla naszej rodzinnej, łódzkiej firmy A&A zaszczy - mówi Adrian Majsterek, inwestor A7A Holding.

Za komercjalizację części usługowej odpowiedzialna będzie firma Apsys Polska, zarządca Manufaktury.

- Manufaktura to bijące serce Łodzi. Kompleks jest immanentną częścią tkanki miasta i doskonałym przykładem rozwiązania mixed-use. To jedna z najlepszych rewitalizacji tego typu na świecie, z której jesteśmy jako jej twórca bardzo dumni. Magazyn Bawełny będzie stanowił doskonałe uzupełnienie i wartość dodaną dla tego miejsca - mówi Magdalena Błądek, office management department director, Apsys Polska.

- Doceniamy, że inwestor Magazynu Bawełny ma na uwadze wypracowany przez Apsys sukces Manufaktur na każdej płaszczyźnie, szczególnie w zakresie zarządzania i komercjalizacji. Jako odpowiedzialni za wynajem części budynku przeznaczonej na cele handlowo-usługowe jesteśmy na etapie doprecyzowania oferty dla klienta docelowego, która będzie komplementarna z ofertą Manufaktury - mówi Elżbieta Rek, portfolio leasing director, Apsys Polska.

Dzięki inwestycji kolejny obiekt zostanie zrewitalizowany.

- Łódź jest miastem wyjątkowym pod względem potrzeb rewitalizacyjnych. Rewitalizacja to ogromne wyzwanie inwestycyjne dla Łodzi. Miasto podjęło się tego działania w sposób kompleksowy, jednak do uzyskania zaplanowanego efektu niezbędne jest włączenie się w ten proces inwestorów prywatnych - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Prace przy modernizacji budynku planowane są na początek 2023 roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy