Reklama

Reklama

Łódzki Aquapark Fala będzie, jak nowy! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 22 mar 2020 23:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tak naprawdę najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo pracowników. W aquaparku pracują tylko ci pracownicy, którzy chcą. Cała inwestycja idzie bardzo dobrze. Miejmy nadzieję, że epidemia wygaśnie i będziemy mogli otworzyć aquapark w maju. - mówi Andrzej Pirek - Prezes Zarządu Aquaparku Fala.

Reklama

Prace są już bardzo zaawansowane

Wszystko wskazuje na to, że łódzki aquapark "Fala" będzie gotowy po remoncie szybciej, niż zakończy się epidemia koronawirusa.

- "Tak naprawdę najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo pracowników. W AquaParku pracują ci pracownicy, którzy chcą. Reszta jest na urlopach lub mają płacone tzw. "postojowe". Wszyscy pracownicy wyposażeni są w środki ochrony osobistej - rękawiczki, również dostępne są środki odkażające. Wszyscy pracownicy, którzy muszą pracować w zespołach, na przykład na budowie, wyposażeni są w przyłbice, które ochraniają i pracownika i wszystkich dookoła. Sprawdzana jest też rano temperatura wszystkich pracowników. Tak, że jeśli ktoś ma podwyższoną temperaturę, to nie jest dopuszczany do pracy. Wysyłany jest do domu. Robimy generalne sprzątanie, odkażanie całego obiektu i prace wszystkie konserwacyjne oraz zaplanowane prace remontowe".  - mówi Andrzej Pirek - Prezes Zarządu Aquaparku Fala

Miejmy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i inwestycja zostanie ukończona przed sezonem. Prezes zapewnia, że obiekt będzie gotowy.

- Te prace, które były zaplanowane do końca roku są w tej chwili przyspieszane i kłopot jest taki, że bardzo trudno jest w tej chwili pozyskać firmy, które mogłyby te prace wykonywać. Natomiast nasza główna inwestycja, czyli wieża z czterema zjeżdżalniami - cała inwestycja idzie bardzo dobrze. W tej chwili zakończone mamy wszystkie prace betoniarskie. Wieża już stoi, wylewamy w tej chwili ostatnie stopy, tak że do końca miesiąca te wszystkie prace związane z betonowaniem będziemy mieli zakończone i przystąpimy do budowy elewacji oraz już montażu zjeżdżalni. Z takich glównych prac, które wykonaliśmy, a których nie mogliśmy wykonywać w czasie kiedy w obiekcie są klienci, to jest poszerzenie baru mokrego, będzie praktycznie dwa razy większa restauracja mokra, ta w której czas jest zatrzymywany. Wszystkie zjeżdżalnie w tej chwili wyposażyliśmy w inne połączenia niż były do tej pory. Dotąd mieliśmy wszystkie połączenia miękkie, teraz będą twarde, sztywne i to będzie powodowało, że już nie bedą odczuwalne połączenia pomiędzy segmentami. Nie zapominamy również o naszych saunach, budujemy szatnię, rozszerzamy szatnię saunową. Wymienimy podłogi w naszych saunach fińskich zewnętrznych na podłogi ceramiczne. Będzie można wtedy prowadzić tam ceremonie związane z tzw. "ruską banią" i zamontujemy dodatkowe trzy prysznice na miejscu istniejących. Po prostu zbudujemy nowe prysznice, będzie o trzy więcej. No i oczywiście przygotowujemy się do sezonu letniego. Miejmy nadzieję, że epidemia wygaśnie i będziemy mogli otworzyć aquapark w maju. - dodaje Andrzej Pirek.


Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.