Reklama

Reklama

Łódzki Panel Obywatelski powraca w formie online

Opublikowano: czw, 30 kwi 2020 12:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miasto reaktywuje Łódzki Panel Obywatelski „Zieleń w mieście” w formie online jako pierwsze miasto w Polsce i jako trzecie w całej Europie. Do tej pory żadne inne miasto w Polsce nie podjęło się takiego zabiegi.

- Mimo epidemii koronawirusa zdecydowaliśmy się ruszyć na nowo z pracami nad panelem obywatelskim. Zaczęliśmy od porozmawiania ze wszystkimi panelistami – zadając im proste pytanie – czy chcą kontynuować prace nad panelem w nowej formie. Nasze zdziwienie i radość były ogromne, bo prawie wszyscy odpowiedzieli zdecydowane „tak”. A więc – nie ma na co czekać – opowiada Katarzyna Dyzio zastępca dyrektora Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.

!reklama!

Nowa formuła w założeniach ma być bardzo prosta. Spotkania z ekspertami, które miały odbywać się w dużej sali obrad Urzędu Miasta Łodzi zostaną przeniesione do internetu. Przed ogłoszeniem pandemii udało się zrealizować tylko jedno spotkanie w tradycyjnej formie. Materiały takie jak: nagrania i prezentacje będą dostępne dla panelistów online przez tydzień. Spotkania, które pierwotnie miały mieć charakter warsztatowy odbędą się na specjalnych platformach w mniejszych grupach. Pomimo obecnej sytuacji UMŁ chce jak najbardziej usprawnić działanie panelu obywatelskiego, dając tym samym możliwość do swobodnej rozmowy i wymiany spostrzeżeń między uczestnikami.

- Nie wykluczamy, że ostatnie spotkania może będą mogły być zorganizowane na żywo, face to face, tak jak w pierwotnym wariancie. Ale każdorazowo przed podjęciem takiej decyzji, będziemy mieli na względzie przede wszystkim zdrowie, dobro naszych panelistów – informuje Katarzyna Dyzio.

Niektórzy paneliści zgłaszali do urzędu brak odpowiedniego sprzętu lub brak umiejętności korzystania z internetu. Dla nich będzie zapewniona kompleksowa pomoc, ale też zapewniony odpowiedni sprzęt.

Aktualnie trwają prace przygotowawcze. Pierwsze internetowe spotkanie ma odbyć się jeszcze w maju i będzie dotyczyć przeciwdziałania suszy w mieście i kształtowania zieleni oraz poprawy jej stanu w mieście. Panel w formule online ma trwać do jesieni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.