Reklama

Reklama

Łódzkie budownictwo mieszkaniowe nie poradzi sobie samo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzkie budownictwo mieszkaniowe nie poradzi sobie samo - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź O tym, jak ważną rolę w procesie rewitalizacji łódzkiego budownictwa mieszkaniowego pełnią spółki miejskie, przekonywała na konferencji prasowej 21 listopada prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Miasto oczekuje wsparcia rządu w procesie przywracania właściwego stanu łódzkich kamienic, przypomniała prezydent.

Reklama

Procesy związanie z rewitalizacją i budownictwem mieszkaniowym w Łodzi wspierają spółki miejskie: Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz Łódzka Spółka Infrastrukturalna.

Prawie 1,5 tys. mieszkań w zasobach WTBS

Jak tłumaczy prezes WTBS Radosław Stępień, spółka w swoich zasobach posiada 1300 mieszkań, pełni funkcje administracyjne dla wielu wspólnot i wciąż buduje nowe budynki mieszkalne. Ostatnio zawarto umowę na kolejną inwestycję WTBS, która będzie zlokalizowana przy ul. Wysokiej 30. Powstanie tam kolejnych 49 nowych mieszkań.

- Chcemy wspierać w miarę możliwości miasto w procesie inwestycyjnym także w zakresie budownictwa mieszkaniowego - podkreślił prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej Tomasz Piotrowski.

Konkurencyjna oferta najmu

Łódzka Spółka Infrastrukturalna występuje z konkurencyjną na rynku ofertą najmu lokali, m.in. przy ul. Północnej 1/3 (9 mieszkań o pow. 52-74 m kw. o łącznej pow. 564 m kw.) oraz w dawnych domach familijnych, przy ul. Ogrodowej 24 (53 mieszkania o łącznej pow. 1328 m kw.), które przeznaczone są głównie dla studentów i młodych ludzi (średnia pow. lokalu wynosi 25 m kw.). Stawki najmu tych lokali są niższe od komercyjnych na rynku, bowiem cena wywoławcza zaczyna się od ok. 15 zł/m kw., a średnia cena wynosi finalnie ok. 20 zł za metr, czyli prawie 15 zł taniej niż na wolnym rynku.

H. Zdanowska liczy na wsparcie rządu

Prezydent Hanna Zdanowska na konferencji 21 listopada przypomniała, że bez pomocy z zewnątrz nie uda się przywrócić właściwego stanu łódzkich kamienic i polepszyć warunków lokalowych mieszkańców. Jak tłumaczy Hanna Zdanowska, do tego potrzeba specustawy, która pozwoli na skierowanie do Łodzi pomocy rządowej w celu ratowania zasobów mieszkaniowych i dziedzictwa kulturowego miasta.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy