Spacer to jedna z tych czynności, którą zazwyczaj wybieramy, gdy mamy gdzieś blisko lub gdy chcemy po prostu się przejść.
Kierowcy parkujący na chodniku utrudniają przejście pieszym
Niestety, w kilku miejscach Łodzi bycie pieszym to niestety pułapka, w którą bardzo łatwo jest wpaść. Dla przykładu ulica Pomorska (odcinek od ul. placu Wolności do ronda Solidarności). Bez wątpienia jedna z najważniejszych ulic, która łączy centrum z osiedlem akademickim Lumumbowo.O tym, jak chodnik przy ul. Pomorskiej często staje się chodniko-parkingiem przekonała się we wtorek po południu jedna z łódzkich matek.
Kobieta, która chciała przejść z wózkiem przez chodnik została skutecznie zablokowana przez toyotę na łódzkich „numerach”. Auto zostało zaparkowane w taki sposób, że pomiędzy drzwiami pasażera a schodami prowadzącymi do lokalu było jedynie kilka centymetrów.
O sytuacji poinformował nas nasz czytelnik, pan Krzysztof.
- Na pomoc ruszyli naoczni świadkowie tego zajścia, którzy pomogli kobiecie przejść z wózkiem podnosząc go do góry
- opisuje sytuację czytelnik.
fot. pan Krzysztof/czytelnik
Takich miejsc w Łodzi jest znacznie więcej. To m.in. teren przy Teatrze Wielkim, Teatrze Muzycznym, a także przy ul. Hasa, w pobliżu EC1. Na przykładzie łódzkich teatrów zwróciliśmy się do straży miejskiej, aby dowiedzieć się, ile w ostatnich miesiącach wpłynęło zgłoszeń dotyczących aut zaparkowanych na płycie placu przy Teatrze Wielkim.
Parkowanie na płycie Dąbrowskiego - to jedno z niewielu miejsc, gdzie parkują łódzcy kierowcy
Niestety, nakładanie mandatów w tym miejscu nie jest wcale takie łatwe.
- Aby strażnicy mogli skutecznie podejmować działania w oparciu o przepisy Ustawy Prawo o ruchu drogowym niezbędne jest sporządzenie i zatwierdzenie planu organizacji ruchu dla tego miejsca przez właściciela/ zarządcę. W związku z brakiem wskazanego wyżej planu dla tego miejsca, strażnicy miejscy nie mają możliwości prawnych, by podejmować interwencje w stosunku do kierujących
- tłumaczy Joanna Prasnowska, Straż Miejska w Łodzi.
Niemniej, zgłoszenia wpływały zarówno z pl. Dąbrowskiego, jak i spod teatru przy Północnej.
- Od 1 stycznia do 7 marca br. na Stanowisko Dyżurnego Straży Miejskiej w Łodzi wpłynęły 3 zgłoszenia dotyczące zaparkowanych na płycie placu Dąbrowskiego pojazdów i 4 zgłoszenia dotyczące parkowania na drodze dla pieszych (dawniej chodnik) przy ul.Północnej w rejonie Teatru Muzycznego, gdzie istniejące oznakowanie pozwala funkcjonariuszom podejmować stosowne czynności wobec kierujących
- dodaje.
Informacje o nieprawidłowym parkowaniu możemy zgłaszać bezpośrednio na numer 986, ale wiąże się to z czasem oczekiwania na przyjazd patrolu. Inną drogą zgłoszenia parkowania np. na chodniku jest wysłanie informacji i zdjęć z takiego miejsca na adres e-mailowy straży miejskiej sekretariat@strazmiejska.lodz.pl.
- Interweniujący strażnik może wobec osób, która popełniła wykroczenie zastosować: pouczenie, nałożyć grzywnę w postaci mandatu karnego lub skierować wniosek do sądu o ukaranie
- tłumaczy.
Warto podkreślić, że zgłoszenie takiego faktu powinno być opatrzone danymi osoby zgłaszającej. Tylko wtedy można rozpocząć procedurę, która doprowadzi do ukarania takiego kierowcy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.