Reklama

Reklama

Łódzkie hotele i restauracje na sprzedaż! Kto będzie wygranym, a kto bankrutem?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Łodzi

Łódzkie hotele i restauracje na sprzedaż! Kto będzie wygranym, a kto bankrutem? - Zdjęcie główne

Łódź będzie miała swoją edycję popularnej planszówki Monopoly. Na zdjęciu Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi i Jan Jaźwiński z firmy Winning Moves, pomysłodawca przeniesienia Łodzi na planszę Monopoly | foto Urząd Miasta Łodzi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódź znajdzie się w wyjątkowym gronie kilkuset miast na świecie, które mają swoją edycję planszówki Monopoly. Najprawdopodobniej znajdą się w niej łódzkie restauracje, hotele, muzea, obiekty sportowe i oczywiście Piotrkowska. Wiemy, na kiedy planowana jest premiera tej wyjątkowej gry.

Reklama

Łódź z własną edycją Monopoly

Sydney, Dubaj, Katowice, Opole czy Poznań mają już swoje edycje Monopoly. To gra znana na cały świecie. Dostarcza wielu emocji, w edycji miejskiej to nowy wymiar rozrywki. Jakie łódzkie akcenty znajdą się w planszówce?

- Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić kolejną edycję gry Monopoly poświęconą wyłącznie jednemu miastu – mówi Jan Jaźwiński z firmy Winning Moves, pomysłodawca przeniesienia Łodzi na planszę Monopoly. – W tej chwili pracujemy nad doborem pól na planszy. To niezwykle trudne zadanie, bo miejsc wartych umieszczenia Łódź ma bardzo wiele. Jednocześnie czujemy wielką odpowiedzialność – musimy zadbać o to, aby gra była atrakcyjna dla przyszłych graczy.

Zarówno w klasycznej odsłonie gry, jak i w wersji licencyjnej celem rozgrywki jest zdobycie przewagi na planszy i doprowadzenie do bankructwa pozostałych graczy. Edycje miejskie to jednak zupełnie nowy poziom rozrywki! Zamiast klasycznych pól gracze licytują lokalne atrakcje i słynne miejscówki mieszkańców. Sporo lokalnych smaczków ma się znaleźć w  kartach  „Szansy” oraz „Kasy Społecznej”. Ostateczny projekt Monopoly w edycji łódzkiej pozostaje niespodzianką, aż do dnia premiery. Projekt planszy jest konsultowany z przedstawicielami mieszkańców, a sama gra ma godnie reprezentować region. 

Plansza będzie powstawała w najbliższych tygodniach. W grze nie zabraknie Piotrkowskiej. Znajdą się w niej także  najprawdopodobniej hotele, restauracje, obiekty sportowe, lokalne przedsiębiorstwa wodociągowe i energetyczne czy muzea. 

Premiera gry planowana jest na wrzesień.

- Bardzo się cieszę, że Łódź dołącza do elitarnego grona miast, które mają swoją edycję kultowej gry Monopoly. Decyzję o wyborze jednego pola oddamy łodzianom i to oni wybiorą, które z łódzkich miejsc, najbliższe ich sercu, znajdzie się na planszy Monopoly. – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

Dodajmy, że pierwsza edycja gry Monopoly powstała w 1935 roku. Wydana została w USA przez Parker Brothers w okresie Wielkiego Kryzysu. Od tego czasu sprzedano 200 mln egzemplarzy. Planszówka ma ponad 200 lokalnych wersji. Co ciekawe, w jednej rodzinie gra przebywa średnio dwa pokolenia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy