Reklama

Reklama

Łódzkie: na razie nie będzie nowego przystanku kolejowego. Ani przebudowy trzech starych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódzkie: na razie nie będzie nowego przystanku kolejowego. Ani przebudowy trzech starych  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź PKP PLK poinformowało o unieważnieniu przetargu na przebudowę trzech stacji i budowę nowego przystanku na terenie województwa łódzkiego. Było to już drugie nieudane podejście do wyłonienia wykonawcy tej inwestycji. 

Reklama

Projekt zakłada przebudowę stacji Stryków, Głowno, Zduńska Wola oraz wybudowanie nowego przystanku, który na chwilę obecną figuruje pod roboczą nazwą Pabianice Północ. Koncepcja zakłada utworzenie z nich węzłów multimodalnych, czyli takich, gdzie koncentrowałby się transport kolejowy, autobusowy i samochodowych. Takie rozwiązanie znacznie upraszcza planowanie podróży i jest wygodniejsze, z racji dostępności różnego rodzaju transportu w jednym miejscu.

Stacja w Zduńskiej Woli miała zostać przebudowana, a sama bryła budynku miała powrócić do pierwotnego, historycznego wyglądu (zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków). Dodatkowo budynek miał zostać podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. W rejonie dworca miały zostać wybudowane także pętla autobusowa i parking.

Stacje Stryków oraz Głowno miały zostać wyposażone w nowe kładki dla pieszych, miejsca parkingowe i wiaty rowerowe.

Wszystkie przebudowywane stacje miały również zostać dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Z kolei Pabianice w rejonie przejazdu w ciągu ulicy Lutomierskiej miały pozyskać nowy przystanek kolejowy z dwoma jednokrawędziowymi peronami.

Zamawiający, PKP PLK po raz drugi raz zaplanował ten sam budżet na wykonanie zadania. Niestety, ponownie nie udało się wyłonić wykonawcy. Oferta złożona przez jedynego oferenta w pierwszym przetargu opiewała na ponad 24,5 mln złotych. To prawie 2,5 razy więcej niż zakładał budżet inwestycji. Nowy przetarg został rozpisany 5 lipca, ale sytuacja z niedopasowaniem budżetu do wyliczeń oferenta powtórzyła się.

Źródło: Transport Publiczny

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy