Chodził po ogrodzie przez dwie godziny
- Wizyta pana Niedenthala była związana z projektem prowadzonym przez Muzeum Miasta Łodzi. Ma powstać album o Łodzi z fotografiami z różnych jej części, m.in. również z Orientarium
- mówi Paulina Klimas-Stasiak, rzeczniczka prasowa placówki.
Chris Niedenthal fotografował kąpiel słoni indyjskich, przespacerował się też tunelem, w którym pływają rekiny i inne ryby.
- Gościł u nas dwie godziny, chodził po ogrodzie. Bardzo mu się podobało
- dodaje Paulina Klimas-Stasiak.
Syn polskich emigrantów wojennych
Chris Niedenthal to syn polskich emigrantów wojennych. Od 1973 roku mieszka w Polsce. W 1978 roku był pierwszym fotoreporterem, który po wyborze Karola Wojtyły na papieża przyjechał do jego rodzinnych Wadowic. W 1980 roku, wraz z angielskim dziennikarzem Michaelem Dobbsem, był pierwszym zagranicznym fotoreporterem wpuszczonym do Stoczni Gdańskiej podczas strajku.
Fotografował stan wojenny
W Polsce wprowadzono stan wojenny, Niedenthal robił zdjęcia z ukrycia. Jego autorstwa jest m.in. słynna fotografia transportera opancerzonego "Skot" na tle billboardu reklamującego film Francisa F. Coppoli "Czas apokalipsy", który wisiał na budynku kina "Moskwa" w Warszawie. Filmy z tego kresu fotograf przekazywał turystom i osobom wyjeżdżającym z Polski z prośbą o dostarczenie och do redakcji "Newsweeka" - sam obawiał się, że jeśli opuści granice kraju, nie zostanie już do niego wpuszczony.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.