Reklama

Reklama

Łódzkie wspiera Ukrainę. Szpitale gotowe na przybycie uchodźców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Policja Województwa Łódzkiego

Łódzkie wspiera Ukrainę. Szpitale gotowe na przybycie uchodźców - Zdjęcie główne

Łódzcy policjanci pomagają uchodźcom na granicy w Korczowej | foto Policja Województwa Łódzkiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Marszałek województwa łódzkiego poinformował o gotowości szpitali na przyjęcie uchodźców z Ukrainy.

Reklama

W związku z wydarzeniami w Ukrainie przedstawiciele rządu spotkali się z samorządowcami, marszałkami województw i wojewodami. Po spotkaniu marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber przekazał informację na temat przygotowania wojewódzkich szpitali na możliwość przyjęcia ukraińskich uchodźców. 

„Wszystkie szpitale wojewódzkie są do dyspozycji uchodźców z Ukrainy. Uchodźcom, którzy po 24 lutego przyjechali lub przyjadą do naszego województwa i którzy będą tego potrzebowali, zapewnimy opiekę zdrowotną w naszych szpitalach, a system rozliczeń będzie bezpieczny dla naszych jednostek” – mówił marszałek Grzegorz Schreiber.

Odpowiedzią na apel ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka będzie również zapewnienie uchodźcom bezpłatnych przejazdów pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Jeśli chodzi o miejsce tymczasowego pobytu przybyłych do województwa łódzkiego obywateli Ukrainy, funkcję tę będzie pełnił Łódzki Dom Kultury. 

„Chcemy żeby natychmiast gdy do nas trafią, mieli gdzie się podziać, mieli gdzie wypić herbatę lub kawę i w spokoju poczekać na miejsce wskazane przez służby wojewody” – tłumaczył marszałek. 

Łódzki Dom Kultury stanie się też punktem zbierania darów dla potrzebujących.  Zebrane niezbędne produkty i przedmioty będą z ŁDK odbierane i przewożone na granicę polsko-ukraińską lub teren Ukrainy. 

„Wspólnie z wojewodą łódzkim udostępnimy możliwość organizowania przewozów tego, co uda nam się zebrać. Dary będą trafiać po pierwsze na granicę, gdzie ustawiają się długie kolejki osób potrzebujących leków, żywności, ciepłej odzieży, śpiworów. Będą także włączane do konwojów, które rząd planuje organizować w głąb Ukrainy” - podsumował marszałek Schreiber. 

Wsparcie dla Ukrainy. Łódzcy policjanci pomagają na granicy 

Funkcjonariusze z łódzkiego Oddziału Prewencji Policji udali się z pomocą na granicę polsko-ukraińską w Korczowej. Wśród uchodźców potrzebujących wsparcia znajdują się kobiety z dziećmi - policjanci oferują pomoc z bagażami, poczęstunek, przybyłe osoby mają też do dyspozycji radiowozy, gdzie mogą poczekać na dalszy transport. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy