Reklama

Reklama

Lokale i pieniądze od miasta na łódzkie biznesy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 14 maj 2020 19:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 18 milionów złotych to kwota dla bezrobotnych łodzian, którzy ukończyli 30 lat i chcą założyć własną działalność gospodarczą. Kwota zostanie podzielona na prawie 400 osób. Sprawdziliśmy, jakie są założenia programu od miasta.

- Mamy aż 18 mln zł, które przeznaczymy na wsparcie dla tych, którzy chcą założyć własną działalność gospodarczą. To kwota, z której będzie mogło skorzystać prawie 400 osób. Kogo szukamy? Bezrobotnych łodzian, którzy skończyli 30 lat. Dodatkowy warunek - mieszkają w obszarze Łodzi objętym rewitalizacją obszarową lub musieli się z tego terenu wyprowadzić ze względu na projekty rewitalizacyjne. Co od nas dostaną? 23 tys. zł jednorazowej dotacji na start, zaś przez kolejny rok, co miesiąc nawet do 2250 zł netto - na opłacenie rachunków związanych z prowadzeniem tej działalności: ZUS, czynsz za lokal, opłaty za media. Wiemy, jaką mamy teraz sytuację, i wiem, że każde wsparcie na wagę złota – powiedziała prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska

!reklama!

Oferta skierowana jest do łodzian, którzy ukończyli 30 lat, ale szczególnie dla tych po 50-tce – długotrwale bezrobotnych, kobiet, osób o niższych kwalifikacjach i z niepełnosprawnościami. Aby wziąć udział w projekcie wystarczy zgłosić się do jednego z trzech partnerów projektu: Studium Nowoczesnych Technologii oraz Instytutu Nauk Społeczno-Ekonomicznych w maju oraz do firmy HRP od czerwca. Instytucje są odpowiednio przygotowane w dobie koronawirusa. Zgłoszenia chętnych przyjmowane mailowo, ale też osobiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zgłaszając się trzeba wypełnić prosty formularz, doradca pomoże napisać biznesplan.

Lokale w kamienicy przy Tuwima 52

Budynek przy ul. Tuwima 52 został wyremontowany wraz z podwórzem. W kamienicy nadbudowana została jedna pełna kondygnacja i taras. Oprócz mieszkań zaplanowano tu także lokale usługowe i biurowe. Powierzchnia poddasza przekazana zostanie twórcom w celu prowadzenia pracowni artystycznych. Na parterze są trzy lokale, każdy po 50-60 mkw. pod usługi i handel. Na 1 i 2 piętrze są 4 pomieszczenia pod biura: dwa po 40 mkw i dwa po 60 mkw. Urząd Miasta Łodzi chce, by trafiły w najbliższym czasie do konkursu ofert – lepsza oferta cenowa wygrywa . Stawki minimalne pod usługi zaczynają się od niespełna 6 zł za mkw netto, zaś pod handel od 7,5 zł. Biuro to koszt od 30 zł netto w górę. W budynku oddanych do użytkowania zostało sześć mieszkań komunalnych, trzy lokale usługowe, cztery lokale biurowe i pracownia twórcza.

Historia budynku

Budynek przy ul. Tuwima 52 nigdy nie został dokończony według pierwotnego projektu. W 2020 roku zakończono budowę zaplanowaną w XIX w. Nieruchomość przy ul. Przejazd 52, obecnie Tuwima, od 1880 r. należała do Fryderyka i Edwarda braci Zoler. W tym czasie na działce powstał frontowy, parterowy, murowany, budynek mieszkalny. W 1889 r. zabudowana parcela została sprzedana Rudolfowi i Emmie Luisie małżonkom Szile. Z tego samego roku pochodzi projekt nadbudowy parterowego budynku o jedną kondygnację w formie trempla z częścią użytkową od strony podwórza oraz projekt na budowę przylegającej do niego piekarni (wzdłuż wschodniej granicy działki). W 1922 r. złożono kolejny projekt nadbudowy obiektu o kondygnację mansardy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.