Reklama

Reklama

Ludzkie portrety inaczej...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ludzkie portrety inaczej... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Włoski artysta – Silvio Pozzati przedstawia swoje rysunki i grafiki podczas wystawy „Ludzkie portrety”.

Reklama

LUDZKIE PORTRETY INACZEJ

Dom Literatury w Łodzi od 8 do 23 sierpnia zaprasza na wystawę włoskiego artysty – Silvio Pozzati pod tytułem „Ludzkie portrety”.

Twórca obecnie mieszka w Polsce i pracuje nad swoim doktoratem z dziedziny sztuki. Najczęściej wykorzystywanymi przez niego technikami graficznymi, są: druk wypukły, a przede wszystkim drzeworyt. Na wystawie zostaną zaprezentowane dzieła z ostatnich trzech lat pracy włoskiego artysty. Cechą wyróżniającą jego twórczość jest rysunek odręczny, który stanowi podstawowy element ekspresji w kompozycjach. Ten sposób tworzenia ma także przełożenie na grafiki artysty.

Portretowanie ludzkich postaw jest interesującym dla autora tematem, a zarazem przewodnim wątkiem w jego pracach. Przedstawiani bohaterowie są nieświadomymi protagonistami rzeczywistości oraz historii, obecne są także nieistniejące postacie. Celem artysty, a co za tym idzie – jego wystawy, jest uwrażliwienie odbiorców na temat tego, czy zachowujemy się poprawie jako jednostki oraz społeczeństwo.

Silvio Pozzati - „Ludzkie portrety”
Dom Literatury
ul. Roosevelta 17


Źródło: Dom Literatury w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy