Reklama

Reklama

Matura 2021 w Łodzi. Maturzyści zadowoleni z zadań na matematyce. Niektórzy rozwiązali je na długo przed czasem [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W środę 5 maja maturzyści przystąpili do drugiego obowiązkowego egzaminu na maturze – z matematyki na poziomie podstawowym. Sprawdziliśmy, jak poszło łódzkim maturzystom. Swoimi wrażeniami podzielili się z TuŁódź.pl abiturienci z XXVI LO im. K.K. Baczyńskiego przy ul. Wileńskiej w Łodzi.

Reklama

Matura 2021 w reżimie sanitarnym

W 2021 roku w związku z epidemią COVID-19 i koniecznością prowadzenia edukacji zdalnej egzamin maturalny jest przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych ogłoszonych w grudniu 2020, a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań (o 20-30 proc., zależnie od przedmiotu) określonych w podstawie, które były podstawą egzaminów w latach ubiegłych.

!reklama!

Maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Nie ma w tym roku obowiązkowych egzaminów ustnych. Zdawać je będą tylko ci maturzyści, którzy potrzebują wyniku z egzaminu ustnego przy rekrutacji na uczelnie za granicą.

Nie ma też obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z przedmiotu do wyboru. Chętni mogą przystąpić maksymalnie do egzaminów z sześciu takich przedmiotów. Do grupy przedmiotów wyboru należy m.in. matematyka na poziomie rozszerzonym. Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym będzie przeprowadzony 11 maja.

Podobnie jak w ubiegłym roku egzaminy odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi przygotowanymi wspólnie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji i Nauki, a zatwierdzonych przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Polecamy: https://tulodz.pl# Matura 2021. Alarmy bombowe w całej Polsce, także w Łodzi

W Łodzi prawie 6,5 tysiąca maturzystów

Jak wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, w stolicy województwa do egzaminów przystąpuje 6 tys. 443 maturzystów, z czego 940 to osoby, które kończyły technika i licea w poprzednich latach.

Matura z matematyki trwała 170 minut. Rozpoczęła się o godz. 9. Nie brakowało jednak osób, które skończyły ją pisać na długo przed czasem, przed godz. 11. W drugi dzień matur z naszym obiektywem udaliśmy się do XXVI LO im. K.K. Baczyńskiego przy ul. Wileńskiej w Łodzi.

- Spodziewałem się, że podstawa z matematyki będzie banalna i się nie zawiodłem - mówi Michał Wiśniewski, absolwent XXVI LO w Łodzi. W czasie, w którym inni się pocili na sali np. humanisci, zdążyłem sprawdzić pracę 3-4-krotnie. Zdania były przekalkowane z matury próbnej.

- Spodziewałem się, że matura z matematyki będzie trudniejsza - twierdzi Maciej Stachowski. - To był dopiero rozgrzewka przed rozszerzeniem.

- Bardzo łatwa, chyba będzie 100 procent - to kolejna opinia łódzkiego maturzysty. - Mieliśmy rozszerzoną matematykę w szkole, może dlatego.

Wszyscy maturzyści, z którymi rozmawialiśmy wybierają się na Politechnikę Łódzką.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy