Reklama

Reklama

Matylda ma 9 lat i zamiast się bawić, walczy o życie. Policja nie wahała się pomóc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. KWP w Łodzi

Matylda ma 9 lat i zamiast się bawić, walczy o życie. Policja nie wahała się pomóc - Zdjęcie główne

Dziewczynka ma 9 lat i już walczy z podstępną chorobą | foto arch. KWP w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Matylda ma 9 lat i zamiast się bawić musi walczyć o życie. Jak można jej pomóc?

Reklama

Zazwyczaj mama tej dziewczynki pomagała innym. Teraz sama jest zmuszona prosić o wsparcie. Nie dla siebie, ale dla kogoś najcenniejszego dla każdego rodzica, czyli dla swojego dziecka - zaledwie dziewięcioletniej Matyldy. 

Jej córka walczy z groźną chorobą. Może liczyć na wsparcie policjantów  

Dziewczynka przebywa obecnie w szpitalu im. M. Konopnickiej w Łodzi, gdzie walczy z białaczką. Matylda potrzebuje jak najszybszego przetoczenia krwi. Mama Matyldy jest łódzką policjantką, dlatego wspomóc postanowili ją jej koledzy z pracy. Nie dość, że sami ruszyli do punktów krwiodawstwa, to zaapelowali jeszcze do innych, aby również pomogli małej wojowniczce. Co ważne, krew można oddać niezależnie od tego, jaką posiada się grupę. 

Krew można oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przy ulicy Franciszkańskiej 17/25 oraz w terenowych oddziałach, a także w krwiobusie, który kursuje po całym województwie. 

 - informuje mł. insp. Joanna Kącka, oficer prasowy KWP w Łodzi. Przed oddaniem krwi  należy podać następujące dane: "Matylda Grochal, VI Oddział Onkologiczny szpital im. M. Konopnickiej w Łodzi".

Policjanci przypominają, że oddając krew, nie tylko ratujemy czyjeś życie, ale również zapewniamy sobie dodatkowe dwa wolne dni w pracy. 

Aby pomóc Matyldzie trzeba mieć od 18 do 65 lat. Co ważne,  nie można mieć objawów przeziębienia, ani też brać aktualnie żadnych leków. Krew mogą oddać osoby, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, a także tacy, u którzy ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań, np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy