Reklama

Reklama

Medyczna marihuana z Łodzi. Producent chce zdominować rynek konopny w Polsce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Medyczna marihuana z Łodzi. Producent chce zdominować rynek konopny w Polsce - Zdjęcie główne

Już niebawem medyczna marihuana będzie produkowana w Łodzi (fot. mat. prasowe CanPoland) TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Firma CanPoland SA uruchamia w Łodzi zakład wytwarzający surowiec farmaceutyczny na bazie konopi innych niż włókniste. Dzięki temu, niebawem firma stworzy w naszym mieście kolejne miejsca pracy.

Reklama

CanPoland SA to firma farmaceutyczna z polskim kapitałem dysponująca zezwoleniami na obrót produktami leczniczymi na bazie konopi indyjskich (czyli tzw. medyczną marihuaną) w Polsce oraz na jej sprzedaż zagranicznym odbiorcom.

Medyczna marihuana będzie produkowana w Łodzi

Firma zaprojektowała i kończy przygotowanie hybrydowej maszyny do wytwarzania medycznej marihuany, która jest w stanie produkować surowce farmaceutyczne zarówno w postaci kwiatów, jak i olejów. Ma podpisane 3 umowy dostaw surowca z UE, Kanady i Afryki. Linia produkcyjna będzie instalowana w marcu.

!reklama!

Obecnie jesteśmy w fazie testów. Projektowana była przez rok i do tej pory wartość naszych inwestycji w maszyny wyniosła około 3 mln zł. Te nakłady nam się zwracają, bo dzięki zastosowanym innowacjom w ramach jednego ciągu technologicznego będziemy w stanie produkować surowce nie tylko z kwiatów, ale także w formie olejów – powiedział Bartłomiej Wasilewski, prezes zarządu i współzałożyciel CanPoland SA.

Mniejszościowym akcjonariuszem CanPoland SA jest TT Pharma Sp. z o.o. należąca do Grupy Pelion, czyli mającej swoją siedzibę w Łodzi jednej z największych polskich firm w sektorze ochrony zdrowia.  

Można powiedzieć, że zbudowaliśmy wysokiej jakości „pojazd wyścigowy”, który właśnie wprowadzamy na „tor rajdowy” i gdzie do sukcesu pozostało już tylko zatankowanie i ruszenie do walki – powiedział Zbigniew Pisarski, założyciel CanPoland SA.

- Farmacja to fundament łódzkiej gospodarki. CanPoland ma olbrzymie szanse zdominować dopiero tworzący się rynek konopny. W Łodzi stworzono koncepcję linii produkcyjnej, w Łodzi opracowuje się produkt, jego skład, tutaj tworzy się założenia marketingowe - podkreśla Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Miasta Łodzi. - Dodatkowo cieszą mnie synergie biznesowe z dobrze znaną wszystkim łódzką firmą Pelion, która ceniona jest za swoją solidność i innowacyjność.

CanPoland zapewni nowe miejsca pracy w Łodzi

Firma CanPoland zatrudnia dzisiaj w Łodzi około 30 osób. W związku z rozwojem w niedługim czasie planowane jest pozyskanie dodatkowych 70 pracowników. Warto podkreślić, że główna siedziba, wytwórnia i hurtownia spółki znajdują się w Łodzi.

To nie koniec zmian. Spółka planuje pozyskanie dodatkowego finansowania. Najpierw w formie crowdfundingu inwestycyjnego, a później przez emisję akcji na New Connect GPW.

Co leczy medyczna marihuana?

Marihuana medyczna od kilku lat jest tematem budzącym kontrowersje. I to mimo potwierdzonych naukowo właściwości leczniczych.

Tymczasem może być ona stosowana w leczeniu wielu bardzo poważnych schorzeń, a także łagodzi skutki wielu chorób takich jak padaczka, stwardnienie rozsiane, miażdzyca i atopowe zapalenie skóry.

Co więcej, medyczną marihuanę stosuje się także w przypadku niektórych chorób nowotworowych.  Marihuana stosowana w czasie chemioterapii łagodzi mdłości i wymioty, które towarzyszą tej metodzie leczenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy