Reklama

Reklama

Miało nie być nowych podatków! A będą i to już od początku 2021

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miało nie być nowych podatków! A będą i to już od początku 2021  - Zdjęcie główne

Miało nie być nowych podatków. A będą i to już od początku 2021 TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Projekt ustawy mówi o objęciu podatkiem dochodowym od  osób prawnych (CIT) spółek komandytowych.

Reklama

Według projektu ustawy podatnikiem CIT mają się stać wszystkie spółki komandytowe niezależnie od skali i rodzaju prowadzonej działalności, statusu wspólników czy struktury własnościowej. Obecnie nie są one uważane za osobę prawną, więc nie muszą odprowadzać takiego podatku. Ministerstwo finansów twierdzi, że jest to wykorzystywane do optymalizacji podatkowej. 

!reklama!

Nowelizacja ustawy może uderzyć w spółki rodzinne. Może spowodować, że przestanie ona mieć sens gospodarczy, ponieważ stworzona jest, aby chronić majątek osobisty. W przypadku spółek jawnych zmiana dotyczyć będzie podmiotów, które swoją siedzibę mają na terenie Polski.

- To rozwiązanie bardzo mocno uderzy w spółki rodzinne i może spowodować, że jedna z najbardziej popularnych form prowadzenia bezpiecznej działalności gospodarczej, tworzona głównie po to by chronić majątek osobisty przed odpowiedzialnością za zobowiązania firmowe w zasadzie przestanie mieć sens gospodarczy – uważają eksperci - Należy się spodziewać, że część firm będzie od dotychczasowego modelu uciekać – może się bowiem okazać, że bezpieczeństwo gospodarcze nie będzie warte wyższego opodatkowania - podkreślają.

Spółka komandytowa jest odrębnym typem spółki prawa handlowego. Zaliczamy ją do kategorii spółek osobowych, do której należą również spółka jawna, partnerska oraz spółka komandytowo - akcyjna. Spółka komandytowa jest jednostką organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej, której Kodeks spółek handlowych przyznał podmiotowość prawną. Spółka może zatem nabywać we własnym imieniu prawa, w tym własność nieruchomości i inne prawa rzeczowe, zaciągać  zobowiązania, pozywać oraz być pozywana.

Źródło: komandytowa.pl, wprost.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy