Reklama

Reklama

Miasto chce zabrać mieszkańcom parking, który kiedyś sami wybudowali. Plac chce zagospodarować inaczej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Miasto chce zabrać mieszkańcom parking, który kiedyś sami wybudowali. Plac chce zagospodarować inaczej - Zdjęcie główne

Miasto chce zabrać mieszkańcom parking, który kiedyś sami wybudowali. Plac chce zagospodarować inaczej (fot. Google Maps) |wiadomości łózdzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ponad 30 lat temu mieszkańcy Widzewa zdecydowali się wybudować za własne środki parkingu przy ul. Konstytucyjnej. Wygasająca umowa dzierżawy rozpętała konflikt.

Reklama

Umowa dzierżawy terenu, na którym stoi parking kończy się, a miasto postanowiło sprzedać ten teren. Mieszkańcy są wzburzeni i protestują przeciw takiej decyzji. Uważają, że to jednak z oddolnych inicjatyw społecznych, na które właśnie teraz stawia miasto. Osobom, które stanęły w obronie parkingu nie podoba się, że cenione są tylko nowe pomysły.

!reklama!

Mieszkańcy chcą parkować auta w starym miejscu - w parking zainwestowali wiele czasu i środków. Zauważają również, że takie rozwiązanie nie blokuje okolicznych ulic, co pozwala na sprawny dojazd karetki czy straży pożarnej.

Kilkanaście miesięcy temu w trakcie sesji rady miejskiej zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego – w przyszłości miałyby powstać na niej nowe mieszkania. Choć magistrat odmówił udzielenia w tej sprawie komentarza, wystosował pismo.

Zaproponowaliśmy Państwu alternatywne miejsca postojowe na działkach sąsiadujących z pasem drogowym ul. Konstytucyjnej i Józefa oraz dodatkowe miejsca parkingowe wzdłuż ul. Konstytucyjnej. Dostępne dla mieszkańców są również miejsca parkingowe na terenie przy pobliskim Urzędzie Stanu Cywilnego przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 100. Miasto planuje też wskazać kolejne miejsca parkingowe w tej okolicy - oświadczenie Jolanty Baranowskiej z Biura Rzecznika Prasowego UMŁ.

 Mieszkańcy nie wiedzą jeszcze ile miejsc parkingowych wskaże miasto. Nie chcą jednak rezygnować z walki o swój parking.

Źródło: TV TOYA, Radio Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy