Reklama

Reklama

Międzynarodowa ekipa pianistów pojawi się w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Międzynarodowa ekipa pianistów pojawi się w Łodzi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przez równy tydzień łódzka Akademia Muzyczna gościć będzie młodych pianistów z całego świata, za sprawą międzynarodowych kursów pianistycznych Bacewicz International Summer Music Academy organizowanych przez uczelnię i Stretto Music Foundation.

Reklama

BISMA to nie tylko kursy mistrzowskie

Jednak BISMA, to nie tylko zajęcia z wybitnymi pedagogami, jako że w programie przedsięwzięcia znajdzie się także pięć otwartych dla publiczności koncertów z muzyką fortepianową.

Bacewicz International Summer Music Academy to międzynarodowe kursy mistrzowskie , które są przeznaczone dla muzyków chcących poszerzyć swoją wiedzę i rozwinąć umiejętności z zakresu gry na fortepianie. Odbędą się one pomiędzy 19 a 26 sierpnia 2019 roku w budynkach Akademii Muzycznej w Łodzi. Swym olbrzymim doświadczeniem podzielą się wybitni pianiści z prestiżowych uczelni – Royal College of Music w Londynie oraz Universität Mozarteum w Salzburgu. Prowadzącymi zajęcia będą profesorowie: Dmitri Alexeev i Jacques Rouvier oraz artyści młodego pokolenia: Ilya Maximov i Jianing Kong.

Jak zaznacza dyrektor imprezy - Julia Kociuban, polska pianistka, inicjatorka BISMA, do udziału w imprezie zgłosiły się pięćdziesiąt dwie osoby z trzynastu różnych krajów: Wielkiej Brytanii, Chin, Rosji, Belgii, Francji, Hiszpanii, Polski, Portugalii, Niemiec, Słowenii, Serbii, Iranu i Turcji.  Po przesłuchaniu nagrań zostało wyłonionych trzydziestu sześciu najzdolniejszych pianistów, którzy przyjadą do Łodzi.

W ramach BISMA zaplanowanych zostało pięć koncertów. Cztery spośród nich odbywać się będą w zabytkowym wnętrzu sali 12 w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Gdańskiej 32 (wstęp wolny). Wieczorne koncerty rozpoczynać się będą o godz. 19.30, a program występów jest następujący:

Klasycy wiedeńscy (21 sierpnia),
Grażyna Bacewicz in memoriam (22 sierpnia),
Chopin i perły romantyzmu (23 sierpnia)
Wielcy kompozytorzy XX wieku (24 sierpnia).

Koncert poświęcony patronce imprezy poprzedzi wykład Małgorzaty Gąsiorowskiej pod tytułem Życie i twórczość Grażyny Bacewicz, a poprowadzony zostanie w języku angielskim (22 sierpnia, godz. 18.00). Kursy zwieńczy Gala finałowa, podczas której zaprezentują się najlepsi młodzi pianiści, biorący udział w projekcie. W trakcie uroczystości zaplanowanej na godz. 12.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi (ul. Żubardzka 2a) wręczona zostanie także Międzynarodowa Nagroda Grażyny Bacewicz dla najlepszego uczestnika. Bilety można nabywać od wtorku do piątku w godz. 14.00-18.00 w kasie biletowej uczelni.

Organizatorzy BISMA: Stretto Music Foundation i Akademia Muzyczna w Łodzi przewidują cykliczny charakter kursów, które mają przyczynić się do popularyzacji twórczości patronki, promocji uczelni oraz Łodzi nie tylko w kraju, ale też na arenie międzynarodowej. Projekt, realizowany jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Został objęty honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi — Hanny Zdanowskiej.


Źródło: BISMA

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy