Reklama

Reklama

Miejsca na operację zaćmy dostępne w Łodzi bez kolejek! Nie trzeba już wyjeżdżać na zabieg za granicę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miejsca na operację zaćmy dostępne w Łodzi bez kolejek! Nie trzeba już wyjeżdżać na zabieg za granicę - Zdjęcie główne

Miejsca na operację zaćmy dostępne w Łodzi bez kolejek! Nie trzeba już wyjeżdżać na zabieg za granicę (fot. domena publiczna)|wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kolejki na operację zaćmy znacznie się skróciły, przez co mniej pacjentów zdecydowało się na zabieg wymiany soczewki za granicą. W zeszłe wakacje z takiej opcji skorzystało 160 osób, w tym o prawie o sto mniej.

Reklama

Pacjenci przestają decydować się na operację za granicą, gdyż kolejki znacznie zmalały.

!reklama!

- Z dnia na dzień zabieg może być wykonany w szpitalach Medeor lub u Bonifratrów - wyjaśnia Magdalena Góralczyk z działu prasowego łódzkiego oddziału NFZ.

Duża część pacjentów decydowała się na poddanie się zabiegowi w Czechach. Z powodu pandemii, gdy między marcem a połową czerwca przekroczenie granicy wiązało się z odbyciem czternastodniowej kwarantanny, wielu z nich rezygnowało z tego pomysłu.

Takie rozwiązanie działało w ramach tzw. dyrektywy transgranicznej - pacjent, który chce poddać się leczeniu musi przedstawić w swoim oddziale NFZ rachunek i wniosek o zwrot kosztów leczenia. Po rozpatrzeniu wniosku fundusz przyznaje mu kwotę, która odpowiada kosztom takiej samej operacji przeprowadzonej w Polsce. Opłacenie różnicy między kwotami leży po stronie pacjenta.

Jeszcze dwa lata temu na operację zaćmy chorzy czekali przez kilkanaście miesięcy. Sytuacja poprawiła się po tym jak zmniejszono limity na zabiegi. Aktualnie szpitale otrzymują zapłatę od NFZ za każdy przeprowadzony zabieg.

Źródło: Expressilustrowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy