Reklama

Mieszkańcy Bałut apelują o pomoc. O tym, że miasto sprzedaje pobliską nieruchomość, dowiedzieli się ostatni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Mieszkańcy Bałut apelują o pomoc. O tym, że miasto sprzedaje pobliską nieruchomość, dowiedzieli się ostatni  - Zdjęcie główne

Mieszkańcy żądają wycofania przetargu na nieruchomość przy ul. Franciszkańskiej 133B/135 i Okopowej | foto Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź O planach wystawienia na sprzedaż nieruchomości przy ul. Franciszkańskiej mieszkańcy dowiedzieli się na kilka dni przed zaplanowanym przez miasto przetargiem. Społeczność zarzuca urzędnikom brak konsultacji oraz zatajenie informacji przed radą osiedla. Mieszkańcom pozostało niewiele czasu na działanie – przetarg wyznaczono na 11 lutego.

Sprzedaż nieruchomości przy ul. Franciszkańskiej w Łodzi. Zaskoczeni mieszkańcy żądają wycofania przetargu 

W poniedziałek 7 lutego mieszkańcy Bałut poinformowali nas o wystawieniu na sprzedaż nieruchomości przy ul. Franciszkańskiej 131B/135 i Okopowej w Łodzi. Społeczność obwinia Urząd Miasta Łodzi o zatajenie przed nimi chęci sprzedaży pobliskiej działki. Protestujący podkreślają, że nie odbyły się w tej sprawie żadne konsultacje, a na sprzedawanym budynku urządnicy nie umieścili żadnej informacji o swoich zamiarach. 

– Wyrażamy oburzenie związane z wystawieniem do sprzedaży nieruchomości przy ulicy Franciszkańskiej 131B/135 bez żadnych konsultacji z mieszkańcami i poinformowania (chociażby najzwyklejszym bannerem na sprzedawanym budynku) o tym fakcie. Informacje o tym, że jest wystawione na tablicach w UMŁ (gdzie nie można wejść) traktujemy jako żart – napisali zdesperowani mieszkańcy. 

Mieszkańcy żądają wycofania przetargu do czasu przekazania im pełnej informacji o możliwych planach zagospodarowania nieruchomości oraz poinformowania o konsekwencjach decyzji dla sąsiadujących z nią budynków.  

Mieszkańcy Bałut przeciwko sprzedaży nieruchomości przy Franciszkańskiej w Łodzi

Protestujący podkreślają, że nie chcą dopuścić do sprzedaży działki zlokalizowanej w najbliższej okolicy. Przywołują opisywaną przez nas podobną sytuację, z którą niedawno zmagali się mieszkańcy z ul. Harcerskiej w Łodzi. Tam jednak doszło do sprzedaży działki. Magistrat tłumaczył się zbyt późnym terminem działań mieszkańców – przetarg doszedł do skutku, a umowa została podpisana, ponieważ naraziłoby to miasto na konsekwencje odszkodowawcze.

– Tym samym żądanie o odwołaniu przetargu kierujemy przed data jego odbycia – 11.02.2022 jasno dając UMŁ do zrozumienia, że nie godzimy się na takie traktowanie. UMŁ nie będzie również mógł zasłaniać się, że mieszkańcy nie protestowali i nie wnosili uwag. Nie pozwolimy by urząd sprzedawał kolejną działkę w środku osiedla, bez żadnych konsultacji  i zgotował nam takie samo piekło, jakie będą mieli mieszkańcy na ulicy Harcerskiej – budowa kilka lat i całkowity paraliż okolicy.Nie zgadzamy się na postawienie kilkunastopiętrowych bloków, które całkowicie zmienią charakter naszego osiedla, bez żadnej informacji o konsekwencjach – apelują mieszkańcy Bałut. 

Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej, przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Franciszkańskiej 131B/135 i Okopowej prezydent miasta Hanna Zdanowska podpisała 15 listopada 2021 roku. Choć wiadomość nie dotarła do mieszkańców, maistrat tłumaczy, że Rada Osiedla została poinformowana o decyzji. 

– Zgodnie ze statutami łódzkich Rad Osiedli, projekty uchwał Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości, obowiązkowo opiniują Rady Osiedla. W przypadku ww. nieruchomości Zarząd Osiedla Bałuty - Doły w imieniu Rady Osiedla podjął uchwalę nr 65/49/2021 z 26 maja 2021 r., pozytywnie opiniując sprzedaż tego terenu. Ponadto teren był wskazywany do sprzedaży na stronach UMŁ, z której mieszkańcy regularnie korzystają. Nikt faktu sprzedaży nieruchomości nie ukrywał otrzymaliśmy w odpowiedzi z Bura Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy