Reklama

Reklama

Milowy krok w budowie łódzkiej Fuzji. Dawne imperium Scheilblerów odzyskuje swój blask [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 30 wrz 2020 20:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzka Fuzja – wielofunkcyjny kwartał miejski realizowany przez Echo Investment - wkroczył w kolejną fazę prac. Na terenie pofabrycznego kompleksu Karola Scheiblera rozpoczęła się budowa dwóch nowych biurowców, które stanowić będą integralną część nowej przestrzeni miejskiej zlokalizowanej w samym sercu Łodzi. Najemcą powierzchni biurowej została firma Fujitsu Technology Solutions.

Reklama

Nowoczesna przestrzeń biurowo-usługowa, funkcjonalna powierzchnia pozwalająca na elastyczną aranżację biur, a także lokalizacja w centrum miasta na zabytkowych pofabrycznych terenach – to wszystko zaoferują w Fuzji powstające tu biurowce. Najemcą jest firma Fujitsu – jeden z największych na świecie dostawców infrastruktur i wsparcia informatycznego. Za projekt architektoniczny biurowców odpowiada pracownia Medusa Group. 

 !reklama!

- Wbicie łopaty pod budowę biurowców Fuzji, to nie tylko ważny etap realizacji tego projektu. To również mocny sygnał, że w czasie, kiedy cały świat mierzy się z pandemią, łódzki rynek nadal się rozwija i takie projekty, jak Fuzja umacniają jego pozycję na gospodarczej mapie Polski i Europy - mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi. - Pofabryczne imperium Scheiblera, kulturowa i historyczna spuścizna włókienniczej Łodzi, odzyskuje na naszych oczach blask. Już niedługo jego przestrzenie zostaną oddane miastu i jego mieszkańcom. Nowo powstające biurowce wkomponują się nie tylko w zabytkowy charakter tego miejsca, ale także w biznesowy charakter Łodzi, która postrzegana jest jako otwarte i przyjazne przedsiębiorcom miejsce do prowadzenia swojego biznesu.

Budynki, w których swoją siedzibę będzie miało Fujitsu, zaoferują łącznie 19.900  mkw. powierzchni biurowej, zapewniającej dowolną aranżację przestrzeni. Biurowce będą miały odpowiednio pięć i sześć kondygnacji naziemnych oraz jedną kondygnację podziemną, gdzie znajdzie się m.in. parking dla 300 rowerów. Fuzja ma być projektem miastotwórczym, który ma nadać  pofabrycznym terenom nowe funkcje wprowadzając jednocześnie wysokiej klasy przestrzenie biurowo-usługowe.

Biurowce swoją estetyką wkomponują się w całość powstającej przestrzeni miejskiej Fuzji. Nowoczesna bryła budynków korespondująca fasadą z całością rewitalizowanego kompleksu, pozwoli osiągnąć wyjątkowy klimat miejsca. Częścią biurowców stanie się wpisana do rejestru zabytków ściana, stanowiąca pozostałość po budynku, pełniącym za czasów świetności fabryki funkcję bielnika, magla wodnego oraz suszarni.

- Strategia Echo Investment jest oparta na odpowiedzialności za współtworzenie dobrych miast. Fuzja jest tego doskonałym przykładem. Ten historyczny teren przez wiele lat był dla łodzian zamknięty i niedostępny. Pracujemy nad tym, by znów stał się pełnoprawną częścią Łodzi, by integrował, zaspokajał potrzeby, stał się tłem dla zrównoważonego, miejskiego stylu życia - mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

- Fuzja jest dla nas naturalnym wyborem, jeśli chodzi o nową wspólną lokalizację naszego zespołu w Łodzi. Ze względu na nieustanny rozwój firmy, już od 4 lat łódzki zespół Fujitsu funkcjonuje w dwóch lokalizacjach. W naszej firmie jedną z ważniejszych wartości jest dobra współpraca międzydepartamentowa, a wspólne biuro na pewno pozwoli nam jeszcze lepiej budować relacje pomiędzy naszymi pracownikami. Wybór naszej nowej siedziby jest wynikiem ankiety skierowanej do pracowników, którzy wyrazili chęć pracy pod jednym dachem, w centrum miasta, w wielofunkcyjnym kompleksie, a budynek Fuzja spełnił wszystkie  oczekiwania – mówi Aleksandra Durzyńska - Prochowska, Dyrektor Zarządzająca Fujitsu Poland Global Delivery Center

Fuzja realizowana przez Echo Investment ma przywrócić życie pofabrycznym terenom dawnej fabryki Karola Scheiblera w Łodzi. Na blisko 8 hektarach przy ul. Tymienieckiego zrewitalizowane historyczne budynki odzyskają swój blask, a dzięki nowym funkcjom wypełnią się ludźmi. Powstaną tu także kolejne obiekty, które uzupełnią istniejącą tkankę miejską.

Cały projekt będzie składał się z czterech apartamentowców, a także z biur o łącznej powierzchni około 40 tys. mkw. W historycznych budynkach znajdzie się przestrzeń na usługi, sklepy i restauracje. Powstaną nowe place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zielone, które zajmą prawie 4 ha. W czerwcu przyszłego roku oddany zostanie pierwszy fragment placu przy Elektrowni.

Źródło: mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.