Reklama

Reklama

Minister Edukacji wprowadza nowe porządki. Zacznie od przeglądu podręczników m.in. do historii i WOS-u

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Minister Edukacji wprowadza nowe porządki. Zacznie od przeglądu podręczników m.in. do historii i WOS-u - Zdjęcie główne

Minister Edukacji wprowadza nowe porządki. Zacznie od przeglądu podręczników m.in. do historii i WOS-u TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kilka dni temu Przemysław Czarnek został Ministrem Edukacji Narodowej. Nowy członek rządu szybko wziął się do pracy i już zapowiedział, że polska edukacja pod jego wodzą ma przejść ewolucję.

Reklama

Jak zapewnia minister Czarnek, jego głównym zadaniem jako szefa resortu edukacji, jest zapewnienie ciągłości edukacji od podstawówki aż do uniwersytetu.

!reklama!

- Brakowało niekiedy współpracy między szkolnictwem wyższym a szkolnictwem średnim i podstawowym. (...) Musimy doprowadzić do sytuacji pewnej kompatybilności, ciągłości procesu edukacyjnego - stwierdził.

Nowy minister zapowiedział także, że resort edukacji pochyli się nad treściami zawartymi w podręcznikach do języka polskiego, historii czy WOS-u, by, jak powiedział, „wyeliminować te treści, które są jeszcze dziedzictwem pedagogiki wstydu, która towarzyszyła naszej edukacji w Polsce w III RP”.

Kolejną ważną kwestią jest podstawa programowa, która, zdaniem ministra Czarnka, jest zbyt obszerna. 

- Te podstawy zostały opracowane gruntownie, kiedy ministrem była pani Anna Zalewska, za co ogromnie dziękujemy, ale należy jeszcze raz pochylić się nad tym - oznajmił szef MEN-u. - Żadnej rewolucji nie będzie. Będzie dialog i współpraca ze środowiskami nauczycielskimi, organizacjami związkowymi i rodzicami. (...) To wszystko już zaczyna się dziać. Te zespoły już powstają. Nie będzie rewolucji, będzie ewolucja i dialog - zakończył Czarnek.

źródło: PAP / polskieradio24.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy