Reklama

Reklama

Minister Pracy w Łodzi o Tarczy Antykryzysowej. „Łódź otrzymała ponad miliard złotych wsparcia” [WIDEO | ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tarcza antykryzysowa, czyli wszechstronna pomoc dla przedsiębiorców, była tematem wizyty w Łodzi  Marleny Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Mister spotkała się dziś z Tobiaszem Bocheńskim, wojewodą łódzkim oraz Robertem Baryłą, członkiem zarządu województwa łódzkiego. W spotkaniu w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi wziął także udział Maciej Szczechura, członek zarządu spółki Rainbow Tours.

Reklama

- Bardzo się cieszę, że mogę dziś w Łodzi podsumować działania Tarczy Antykryzysowej, czyli potężnego mechanizmu wsparcia uruchomionego przez rząd w związku z sytuacją gospodarczą wywołaną pandemią - mówiła minister Marlena Maląg - Głównym celem programu uruchomionego 1 kwietnia tego roku, była ochrona miejsc pracy.

!reklama!

Jak wyliczała przedstawicielka rządu, do przedsiębiorców trafiło ponad 82 miliardy złotych. Są to, między innymi, pieniądze na dofinansowania do wynagrodzeń pracowników, świadczenia postojowe wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, czy mikropożyczki dla przedsiębiorców.

- Przygotowaliśmy proste i skuteczne instrumenty pomocy dla przedsiębiorców – mówiła pani minister. - Postaraliśmy się tak przygotować wsparcie dla firm, by w momencie wychodzenia gospodarki na prostą, mogła ona odzyskać swoje tempo. To dało konkretne efekty, które pozwalają nam zachować umiarkowany optymizm.

Jak dodała minister pracy, Łódzkie to dobre miejsce na podsumowanie Tarczy Antykryzysowej, bo nasz region jest krajowym liderem wsparcia dla przedsiębiorców ograniczającego gospodarcze skutki pandemii.

- Do firm w regionie trafiło około 5 miliardów złotych. Cieszymy się, że mechanizmy pomocy są tu realizowane i wykorzystywane w tak wzorcowy sposób – podsumowała Marlena Maląg.

O skali wsparcia dla naszego województwa mówił też wojewoda Tobiasz Bocheński:

- Liczby, które dziś pokazujemy, świadczą o tym jak, olbrzymią pomoc dostali od rządu przedsiębiorcy w województwie łódzkim. Sama Łódź to ponad miliard złotych wsparcia – mówił wojewoda łódzki.

Z kolei Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego, wyliczał, że dzięki działaniom Wojewódzkiego Urzędu Pracy, który podlega Urzędowi Marszałkowskiemu WŁ, przedsiębiorcy w naszym regionie dostali ponad 207 milionów złotych z funduszu świadczeń gwarantowanych. Dzięki temu zostało na rynku pracy ponad 50 tysięcy pracowników. 407 milionów złotych to z kolei pieniądze wypłacone pracodawcom w formie mikropożyczek. Do tego 453 miliony złotych wypłaciły pracodawcom powiatowe urzędy pracy.

- Warto też przy okazji przypomnieć inicjatywy marszałka Grzegorza Schreibera, które wspierały lokalnych przedsiębiorców, jak choćby zlecone przez zarząd województwa szycie maseczek i kombinezonów ochronnych – mówił Robert Baryła.

O skuteczności Tarczy Antykryzysowej mówił też zaproszony na spotkanie Maciej Szczechura z Rainbow Tours:

- Centralę mamy w Łodzi, ale jesteśmy jednym z trzech największych organizatorów turystyki w Polsce. Dostaliśmy pomoc w chwili, gdy jej najbardziej potrzebowaliśmy, czyli w okresie zamrożenia gospodarki, gdy nasze dochody spadły praktycznie do zera. Dostaliśmy wsparcie dla 428 osób na łączną kwotę prawie trzech milionów złotych. Jesteśmy za to wdzięczni.

Na zakończenie wizyty w Łodzi minister Marlena Maląg, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński i  członek zarządu województwa Robert Baryła spotkali się w  Wojewódzkim Urzędzie Pracy z dyrektorem Kamilem Jeziorskim i pracownikami. Tematem rozmowy była realizacja obsługi podmiotów w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Konferencja prasowa dotycząca tarczy antykryzysowej

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy