Reklama

Reklama

Ministerstwo Cyfryzacji uspokaja: „Poczta NIE zajrzy do kopert bez Twojej zgody”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ministerstwo Cyfryzacji uspokaja: „Poczta NIE zajrzy do kopert bez Twojej zgody” - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ministerstwo Cyfryzacji prostuje nieprawdziwe informacje dotyczące kontrowersyjnych uprawnień Poczty Polskiej. Rząd nie ma w planach wprowadzenia żadnych nowych przepisów pozwalających na otwieranie korespondencji bez zgody obywatela - czytamy w komunikacie.

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych nowych i kontrowersyjnych uprawnień Poczty Polskiej. Mowa o tzw. usłudze hybrydowej

!reklama!

Usługa hybrydowa to nowe rozwiązanie, mające być skuteczną i bezpieczną alternatywną wizyt na pocztach. W chwili obecnej pracuje nad nią rząd. Na czym ma dokładnie polegać wspomniana usługa?

Usługa hybrydowa polega na przekształceniu tradycyjnego papierowego pisma w jego elektroniczną wersję i w takiej formie dostarczenie go adresatowi. 

Warunkiem zastosowanie tej usługi jest ZGODA adresata. A to oznacza, że operator pocztowy - jak dotąd - NIE będzie miał prawa otwieranie prywatnej korespondencji. Propozycja przepisu jednoznacznie wskazuje, że doręczenie przesyłki może nastąpić przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, jeżeli adresat wyrazi na to zgodę - czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji.

Warto podkreślić, że tego typu usługi objęte są tajemnicą pocztową na każdym etapie - nadawania, skanowania i doręczenia. Nie ma zatem mowy, aby nowe uprawnienia pracowników Poczty Polskiej zezwalały na zaglądanie do kopert albo czytanie korespondencji.

źródło: www.gov.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy