Reklama

Reklama

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje: pierwszego września rok szkolny tradycyjnie rozpocznie się w szkołach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje: pierwszego września rok szkolny tradycyjnie rozpocznie się w szkołach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Czy to nie stanowi zagrożenia dla naszych dzieci?

Reklama

- 1 września rok szkolny rozpocznie się w szkołach. Dzieci przyjdą do szkół, spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji i w następnych dniach będą kształcić się w placówkach - ujawnił na konferencji prasowej minister edukacji narodowej. Resort opracował wytyczne dla szkół w związku z pandemią koronawirusa.

!reklama!

Opracowaliśmy wytyczne razem z Głównym Inspektorem Sanitarnym tak, aby wiedzieć, jak zorganizować bezpieczny pobyt w szkole. Długo nad tym pracowaliśmy. Te wytyczne mówią dosyć szczegółowo, jak zorganizować lekcje, wydawać posiłki, co robić w sytuacji z problemami zdrowotnymi nauczyciela lub ucznia - podkreślił na konferencji prasowej Dariusz Piontkowski.


Przekazał on, że podczas pobytu na terenie szkoły, nie będzie potrzebne zakrywanie ust i nosa.

Jeżeliby zdarzyło się, że na danym terytorium doszłoby do wielu zakażeń, to dyrektor szkoły, wraz z pozytywną opinią powiatowego inspektora sanitarnego, będzie mógł ograniczyć funkcjonowanie placówki. Część dzieci będzie mogła uczestniczyć w tradycyjnej formie, a część przejdzie na nauczanie zdalne - poinformował minister edukacji narodowej.

W wytycznych dla placówek oświatowych resort zaleca jak zorganizować funkcjonowanie zajęć szkolnych, stołówki oraz jak zapewnić higienę oraz czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni. Ministerstwo rekomenduje, aby dana szkoła "posiadała co najmniej jeden termometr bezdotykowy", a w salach gimnastycznych używany sprzęt sportowy oraz podłoga "powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach".

Jednocześnie pracownicy administracji. obsługi sprzątającej oraz personel kuchenny winien "ograniczyć kontakt z nauczycielami". Szkoły mają także "wyłączyć źródełka i fontanny wody pitnej oraz zapewnić uczniom korzystanie z innych dystrybutorów pod nadzorem opiekuna".

Źródło: wp.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy