Reklama

Reklama

Mniej małżeństw zawartych w tym roku – epidemia znacznie ograniczyła liczbę ślubów w Polsce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mniej małżeństw zawartych w tym roku – epidemia znacznie ograniczyła liczbę ślubów w Polsce - Zdjęcie główne

Mniej małżeństw zawartych w tym roku – epidemia znacznie ograniczyła liczbę ślubów w Polsce (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Analizując statystyki można zauważyć, że w kwietniu i maju tego roku liczba zawartych małżeństw była o 70 proc. mniejsza niż w tych samych miesiącach przed rokiem. Oczywistym winowajcą jest epidemia i obostrzenia nakładane na przyjęcia weselne.

Reklama

Informacje są poparte analizą kierownika Katedry Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej na Uniwersytecie Łódzkim, prof. Piotra Szukalskiego. Opiera się ona na danych GUS na temat liczby małżeństw zawartych od stycznia do czerwca w tym i ubiegłym roku.

!reklama!

Biorąc pod lupę konkretne miesiące można zauważyć, że w momencie ogłoszenia kwarantanny liczba zawieranych małżeństwa spadła o jedną piąta. W kwietniu spadek był znaczący – z 9 tys. zawartych w tym miesiącu rok wcześniej do zaledwie 3 tys. w tym roku.

W maju również zanotowano duży spadek – 4 tys. w stosunku do 15,7 rok wcześniej. W czerwcu, gdy obostrzenia się złagodziły zawarto 15 tys. małżeństw w stosunku do 26,5 tys. w roku ubiegłym.

Ze względu na panujące zasady bezpieczeństwa w dużej mierze decydowano się na śluby cywilne.

Zawierano głównie małżeństwa cywilne, w tym powtórne, bo w ich przypadku słabsze jest przywiązanie do uroczystości - twierdzi prof. Szukalski.

Spadki zauważyć można było również w przypadku branych rozwodów i osób decydujących się na separacje. Nie jest to jednak budująca statystyka. Jak mówi prof. Szukalski - pokazuje, jak bardzo lockdown wpłynął na pracę sądów.

Źródło: RMF24.pl, Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy