- Mimo epidemii i wynikających z niej obostrzeń i ograniczeń z letnich zajęć i atrakcji przygotowanych przez MOSiR skorzystało około 180 tys. osób. Gorąco dziękuję łodzianom za tak liczny udział bo świadczy on również o dobrym przygotowaniu oferty i obiektów MOSiR. Koniec lata nie oznacza końca bezpłatnych zajęć. Przystosowujemy się do panującej aury i z otwartych kąpielisk, przystani wodnych część zajęć przenosimy pod dach. Aerobik, gimnastyka w wodzie, zdrowy kręgosłup, samoobrona czy zajęcia ogólnorozwojowe dla przedszkolaków to tylko niektóre z nich – zapewniam, że jest w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu również nie będą się nudzić – na nich czekają m. in. zajęcia nordic walking z instruktorem w parkach – powiedziała wiceprezydent miasta Łodzi Joanna Skrzydlewska.
!reklama!
Podsumowanie: Sport i rekreacja
Podczas wakacji 2020 r. łódzki MOSiR prowadził autorski projekt pod nazwą „Łódzkie Miasteczko Sportu”. Celem projektu było zapewnienie możliwości spędzenia aktywnie czasu przez dzieci i młodzież szkolną, która podczas wakacji pozostała w Łodzi oraz popularyzacja niszowych sportów, które są mniej znane, jednak równie atrakcyjne niż tradycyjne. Łódzkie Miasteczko Sportu zlokalizowane było w hali wielofunkcyjnej przy ul. ks. Skorupki 21. Projekt był realizowany z uwzględnieniem wszelkich zaleceń związanych z COVID – 19.Zajęcia podzielono na bloki sportowe dla uczestników w różnych grupach wiekowych. Zajęcia były tak ustawione, aby uczestnicy mogli z nich korzystać w całym wymiarze 4 godzin każdego dnia. Dyscypliny w ramach Łódzkiego Miasteczka Sportu w zależności od poszczególnych grup wiekowych dzieci i młodzieży (od 7 r.ż. do 18 r.ż.) były następujące: piłka nożna, gry i zabawy sportowe, tenis stołowy, unihokej mini rugby, badminton, siatkówka, kendo, karate, brazylijskie jiu-jitsu, kickboxing, capoeira, gimnastyka artystyczna, taniec użytkowy, taniec towarzyski, ultimate frisbee. Największą popularnością cieszyły się gry i zabawy dla dzieci, zajęcia z piłki nożnej, tenisa stołowego, unihokeja i capoeiry. Aktywność dzieci i młodzieży w roku bieżącym była znacznie większa, niż w latach poprzednich.
W zajęciach sportowo-rekreacyjnych prowadzonych w ramach projektu „Łódzkie Miasteczko Sportu” wzięło udział prawie 1 tys osób.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone były także na terenie innych obiektów MOSiR, co stwarzało możliwość uczestnictwa w tych zajęciach mieszkańcom różnych części naszego miasta, tj.:
„Bezpieczne wakacje z rowerem”, które polegały na nauce podstaw bezpieczeństwa ruchu drogowego – prowadzone na terenie Motodromu przy ul. Małachowskiego 9. Zajęcia realizowaliśmy we współpracy ze Strażą Miejską w Łodzi, która utworzyła na Motodromie punkt znakowania rowerów.
„Technikum Piłkarskie” - zajęcia nauki podstaw techniki piłkarskiej, prowadzone każdego dnia tygodnia przez instruktorów MOSiR, które odbywały się na orliku przy ul. Karpackiej 61.
„Bądź bezpieczny nad wodą” - zajęcia na Pływalni Wodny Raj ul. Wiernej Rzeki 2 polegające na prowadzeniu nauki pływania, podstaw z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpiecznego zachowania nad wodą.
W zajęciach wzięło udział prawie 300 osób.
Poza zajęciami dla dzieci i młodzieży szkolnej, MOSiR w okresie wakacji prowadził zajęcia cykliczne dla dorosłych: ćwiczenia ogólnousprawniające, nordic walking, Ving Tsun Kung Fu, samoobrona dla kobiet.
W zajęciach uczestniczyło ponad 2,4 tys. osób.
Razem w ww. aktywnościach sportowych udział wzięło 3700 osób.
Podsumowanie: Pływalnie, kąpieliska, przystanie wodne
Mimo epidemii COVID 19 i obostrzeń, w sezonie letnim 2020 odnotowano duże zainteresowanie łodzian korzystaniem z obiektów i usług MOSiR. Należy również zaznaczyć, że nad bezpieczeństwem na miejskich kąpieliskach oraz pływalniach czuwali ratownicy wodni i w sezonie letnim nie zanotowaliśmy żadnych zdarzeń zagrażających zdrowiu i życiu łodzian wypoczywających na obiektach MOSiR, a bieżące oceny Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi wypadały pozytywnie.Pływalnie sezonowe były udostępniane etapami ze względu na konieczność wypracowania procedur związanych z epidemią oraz koniecznymi procesami uzdatniania wody. Pływalnia sezonowa „Wodny Raj” przy ul. Wiernej Rzeki 2 funkcjonowała od dnia 11 czerwca, a na pływalniach sezonowych działających przy ul. Głowackiego 10/12 i Sobolowej 1 sezon rozpoczął 26 czerwca br. Wszystkie pływalnie sezonowe funkcjonowały do 13 września br.
Razem z pływalni odkrytych w sezonie letnim skorzystało prawie 43 tys. osób.
Trzeba też podkreślić, że z powodzeniem działała całoroczna Pływalnia Wodny Raj, która tylko w okresie letnim gościła 14 tys. osób.
Miejskie kąpieliska w „Arturówku” przy ul. Skrzydlatej 71 na „Stawach Jana” przy ul. Rzgowskiej 247 i na „Stawach Stefańskiego” przy ul. Patriotycznej funkcjonowały od dnia 10 czerwca do 31 sierpnia 2020 r.
Z kąpielisk i pływalni skorzystało w granicach 115 tys. osób.
Przystanie wodne w „Arturówku”, na „Stawach Jana” i „Młynku” przy ul. Śląskiej 168 czekały na mieszkańców w majowe i czerwcowe weekendy oraz od 11 czerwca do 31 sierpnia 2020 r. codziennie. Ze względu na utrzymującą się sprzyjającą pogodę sezon letni na przystaniach przedłużony został o wszystkie wrześniowe weekendy. Przystanie wodne gościły w sezonie letnim ponad 10 tys. użytkowników.
Razem z obiektów sezonowych: pływalni, kąpielisk i przystani wodnych skorzystało w granicach 180 tys. osób.
źródło: UMŁ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.