Reklama

Reklama

MOSiR podsumowuje sezon letni. Z miejskich obiektów skorzystało blisko 200 tysięcy łodzian!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

MOSiR podsumowuje sezon letni. Z miejskich obiektów skorzystało blisko 200 tysięcy łodzian! - Zdjęcie główne

MOSiR podsumowuje sezon letni. Z miejskich obiektów skorzystało blisko 200 tysięcy łodzian! TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podsumował bardzo udany letni sezon. Mimo pandemii koronawirusa, łodzianie chętnie korzystali z zajęć oraz kąpielisk MOSiR-u w Łodzi.

Reklama

- Mimo epidemii i wynikających z niej obostrzeń i ograniczeń z letnich zajęć i atrakcji przygotowanych przez MOSiR skorzystało około 180 tys. osób. Gorąco dziękuję łodzianom za tak liczny udział bo świadczy on również o dobrym przygotowaniu oferty i obiektów MOSiR. Koniec lata nie oznacza końca bezpłatnych zajęć. Przystosowujemy się do panującej aury i z otwartych kąpielisk, przystani wodnych część zajęć przenosimy pod dach. Aerobik, gimnastyka w wodzie, zdrowy kręgosłup, samoobrona czy zajęcia ogólnorozwojowe dla przedszkolaków to tylko niektóre z nich  – zapewniam, że jest w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu również nie będą się nudzić – na nich czekają m. in. zajęcia nordic walking z instruktorem w parkach – powiedziała wiceprezydent miasta Łodzi Joanna Skrzydlewska.

!reklama!

Podsumowanie: Sport i rekreacja

Podczas wakacji 2020 r. łódzki MOSiR prowadził autorski projekt pod nazwą „Łódzkie Miasteczko Sportu”. Celem projektu było zapewnienie możliwości  spędzenia aktywnie czasu przez dzieci i młodzież szkolną, która podczas wakacji pozostała w Łodzi oraz popularyzacja niszowych sportów, które są mniej znane, jednak równie atrakcyjne niż tradycyjne. Łódzkie Miasteczko Sportu zlokalizowane było w hali wielofunkcyjnej przy ul. ks. Skorupki 21. Projekt był realizowany z uwzględnieniem wszelkich zaleceń związanych z  COVID – 19. 

Zajęcia podzielono na bloki sportowe dla uczestników w różnych grupach wiekowych. Zajęcia były tak ustawione, aby uczestnicy mogli z nich korzystać w całym wymiarze 4 godzin każdego dnia. Dyscypliny w ramach Łódzkiego Miasteczka Sportu w zależności od poszczególnych grup wiekowych dzieci i młodzieży (od 7 r.ż. do 18 r.ż.) były następujące: piłka nożna, gry i zabawy sportowe, tenis stołowy, unihokej mini rugby, badminton, siatkówka, kendo, karate, brazylijskie jiu-jitsu, kickboxing, capoeira, gimnastyka artystyczna, taniec użytkowy, taniec towarzyski, ultimate frisbee. Największą popularnością cieszyły się gry i zabawy dla dzieci, zajęcia z piłki nożnej, tenisa stołowego, unihokeja i capoeiry. Aktywność dzieci i młodzieży w roku bieżącym była znacznie większa, niż w latach poprzednich.

W zajęciach sportowo-rekreacyjnych prowadzonych w ramach projektu „Łódzkie Miasteczko Sportu” wzięło udział prawie 1 tys osób.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone były także na terenie innych obiektów MOSiR, co stwarzało możliwość uczestnictwa w tych zajęciach mieszkańcom różnych części naszego miasta, tj.:

„Bezpieczne wakacje z rowerem”, które polegały na nauce podstaw bezpieczeństwa ruchu drogowego – prowadzone na terenie Motodromu przy ul. Małachowskiego 9. Zajęcia realizowaliśmy we współpracy ze Strażą Miejską w Łodzi, która utworzyła na Motodromie punkt znakowania rowerów.

„Technikum Piłkarskie” - zajęcia nauki podstaw techniki piłkarskiej, prowadzone każdego dnia tygodnia przez instruktorów MOSiR, które odbywały się na orliku przy ul. Karpackiej 61.

„Bądź bezpieczny nad wodą” -  zajęcia na Pływalni Wodny Raj ul. Wiernej Rzeki 2 polegające na prowadzeniu nauki pływania, podstaw z  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpiecznego zachowania nad wodą.

W zajęciach wzięło udział prawie 300 osób.

Poza zajęciami dla dzieci i młodzieży szkolnej, MOSiR w okresie wakacji prowadził zajęcia cykliczne dla dorosłych: ćwiczenia ogólnousprawniające, nordic walking, Ving Tsun Kung Fu, samoobrona dla kobiet.

W zajęciach uczestniczyło ponad 2,4 tys. osób.

Razem w ww. aktywnościach sportowych udział wzięło 3700 osób.

Podsumowanie: Pływalnie, kąpieliska, przystanie wodne

Mimo epidemii COVID 19 i obostrzeń, w sezonie letnim 2020 odnotowano duże zainteresowanie łodzian korzystaniem z obiektów i usług MOSiR. Należy również zaznaczyć, że nad bezpieczeństwem na miejskich kąpieliskach oraz pływalniach czuwali ratownicy wodni i w sezonie letnim nie zanotowaliśmy żadnych zdarzeń zagrażających zdrowiu i życiu łodzian wypoczywających na obiektach MOSiR, a bieżące oceny Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi wypadały pozytywnie.

Pływalnie sezonowe były udostępniane etapami ze względu na konieczność wypracowania procedur związanych z epidemią oraz koniecznymi procesami uzdatniania wody. Pływalnia sezonowa „Wodny Raj” przy ul. Wiernej Rzeki 2 funkcjonowała od dnia 11 czerwca, a na  pływalniach sezonowych działających przy ul. Głowackiego 10/12 i Sobolowej 1 sezon rozpoczął 26 czerwca br. Wszystkie pływalnie sezonowe funkcjonowały do 13 września br.

Razem z pływalni odkrytych w sezonie letnim skorzystało  prawie 43 tys. osób.

Trzeba też podkreślić, że z powodzeniem działała całoroczna Pływalnia Wodny Raj, która tylko w okresie letnim gościła 14 tys. osób.

Miejskie kąpieliska w „Arturówku” przy ul. Skrzydlatej 71 na „Stawach Jana” przy ul. Rzgowskiej 247 i na „Stawach Stefańskiego” przy ul. Patriotycznej  funkcjonowały od  dnia 10 czerwca  do 31 sierpnia 2020 r.

Z kąpielisk i pływalni skorzystało w granicach 115 tys. osób.

Przystanie wodne w „Arturówku”, na „Stawach Jana”  i „Młynku” przy ul. Śląskiej 168 czekały na mieszkańców w majowe i czerwcowe weekendy  oraz od  11 czerwca  do 31 sierpnia 2020 r. codziennie. Ze względu na utrzymującą się sprzyjającą pogodę sezon letni na przystaniach przedłużony został o wszystkie wrześniowe weekendy. Przystanie wodne gościły w sezonie letnim ponad 10 tys. użytkowników.

Razem z obiektów sezonowych: pływalni, kąpielisk i przystani wodnych skorzystało w granicach 180 tys. osób. 

źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy