reklama
reklama

Mówisz Erasmus, myślisz Uniwersytet Łódzki. UŁ ponownie w czołówce rankingu Erasmus+

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mówisz Erasmus, myślisz Uniwersytet Łódzki. UŁ ponownie w czołówce rankingu Erasmus+ - Zdjęcie główne

Łódź. Mówisz Erasmus, myślisz Uniwersytet Łódzki. UŁ ponownie w czołówce rankingu Erasmus+ / zdjęcie ilustracyjne (fot. freepik)

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Uniwersytet Łódzki zajął wysokie miejsca w najnowszym rankingu Erasmus+ sprawdzającym poziom wymiany międzynarodowej na polskich uczelniach. To już kolejny rok, gdy UŁ potwierdza swoje aspiracje na arenie międzynarodowej.
reklama

Warto podkreślić, że Erasmus+ to nie tylko wymiany studentów, ale także wyjazdy pracowników akademickich w celach dydaktycznych do krajów europejskich. W tej kategorii Uniwersytet Łódzki zajął pierwsze miejsce w najnowszym rankingu Erasmus+.

!reklama!

Jedną z osób, które budują siłę UŁ w tym obszarze jest Pani Profesor Karolina Prykowska-Michalak z Instytutu Kultury Współczesnej Wydziału Filologicznego UŁ, która zdradziła jak wyglądają jej wyjazdy i dlaczego według niej warto brać udział w programach wymiany.

- Program dydaktyczny w ramach Erasmusa to bardzo dobra okazja sprawdzenia własnych sił i możliwości w zupełnie innym środowisku, także poznanie nowych zwyczajów, np. w Niemczech po zajęciach studenci pukają w stół – znaczy to, że są zadowoleni. Tego życzę Wszystkim, którzy realizują zajęcia w ramach Erasmus Staff Mobility For Teaching - opowiada  Profesor Karolina Prykowska-Michalak.

Wspomniane 1. miejsce pod względem wyjazdów pracowników akademickich w celach dydaktycznych do krajów europejskich to 282 wyjazdów pracowników uczelni.

Najczęściej wybierane kraje partnerskie to Hiszpania (40 wyjazdów), Czechy (29), Włochy (28), Portugalia (22), Bułgaria (20), Niemcy (18).

Realizując 282 wyjazdy pracowników akademickich, UŁ wyprzedził Uniwersytet Śląski (267 wyjazdów), Uniwersytet Wrocławski (250), Uniwersytet Warszawski (233) oraz Uniwersytet Jagielloński (159).

Do tej pory zainteresowanie takimi wyjazdami nie słabło.

Obecnie sytuację skomplikował koronawirus, ale gdy tylko sytuacja wróci do normy, również liczby wyjazdów pójdą w górę. Takie podróże są dobrą okazją do sprawdzenia i doskonalenia własnych kompetencji, umożliwiają nawiązanie nowych kontaktów o charakterze naukowo-dydaktycznym oraz inicjowanie współpracy z zagranicznymi uczelniami lub innymi instytucjami, która może być inspiracją do wprowadzenia zmian poprawiających dydaktyczny potencjał jednostki organizacyjnej lub uczelni.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama