W zaleceniach GIS pojawiły się rekomendacje dotyczące filtrowania powietrza krążącego w zamkniętym obiegu, ale łódzki przewoźnik nie był przygotowany na zakup specjalistycznych filtrów. Zostaną one zamówione w ciągu najbliższych miesięcy, przed kolejnym sezonem letnim. W zamian za to, zrezygnowano z klimatyzacji w pojazdach.
!reklama!
Decyzja o rezygnacji z klimatyzacji może dziwić – GIS nie podał jej w swoich rekomendacjach. Co więcej – zaleca konkretne ustawienie klimatyzacji tak, by sprzyjała wymianie powietrza w pojeździe. Czemu MPK zdecydowało się ją wyłączyć?
– Biorąc pod uwagę zbliżającą się jesień i znaczny spadek temperatur, jaki miał miejsce w ostatnim czasie, zdecydowaliśmy się wyłączyć klimatyzację, ponieważ ta załączyłaby się w tym roku jeszcze tylko kilka razy – mówi Agnieszka Magnuszewska, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź. Tłumaczy, że spółka nie była przygotowana na wdrożenie nowych zaleceń GIS. Te mówią bowiem, że jeśli powietrze krąży w pojeździe w układzie zamkniętym (podlega cyrkulacji), powinno być odpowiednio filtrowane.
– Wiązałoby się to z zakupem, jak to określa GIS, wysokiej klasy filtrów – mówi Magnuszewska.
Rzeczniczka MPK obiecała jednak, że przewoźnik dołoży wszelkich starań aby filtry zostały zamówione jak najszybciej, i zamontowane gdy w przyszłym roku wrócą wysokie temperatury.
Oprócz omówionej decyzji w łódzkich autobusach i tramwajach przy wsiadaniu i wysiadaniu nie trzeba już korzystać z indywidualnego przycisku – drzwi za każdym razem będą otwierać się automatycznie.
Mimo trwającego roku szkolnego komunikacja miejska w Łodzi wciąż funkcjonuje w ograniczonym trybie, ze zmniejszoną liczbą kursów.
Źródło: transport-publiczny.pl
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.