Reklama

MPK Łódź. Mieszkańcy Łodzi oczekiwaniu na tramwaj na trasie WZ. Zobacz zdjęcia łodzian z Google Street View

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź MPK Łódź. W Łodzi pasażerów MPK Łódź nie brakuje. Codziennie pojazdami komunikacji miejskiej podróżują tysiące łodzian. Szczególnie w godzinach szczytu na popularnych przystankach, między innymi tych wzdłuż trasy WZ w Łodzi, gromadzą się tłumy pasażerów.

MPK Łódź. Łodzianie na przystankach, czekając na tramwaje MPK Łódź na trasie WZ

Czekając na tramwaj towarzyszą nam różne emocje, co widać na ujęciach z Google Street View, które umieściliśmy w galerii powyżej.

!reklama!

Czasami jesteśmy już spóźnieni i wtedy mocno się niecierpliwimy. Innym razem, najczęściej po pracy, gdy już nam się nie spieszy, w spokoju oczekujemy na odpowiedni tramwaj, umilając sobie czas grami na smartfonach lub słuchając muzyki.

Polecamy: Wakacje na Piotrkowskiej w Łodzi przed pandemią! Kto odnajdzie się na zdjęciach w Google Street View? [zdjęcia]

Pojazdy MPK Łódź na trasie WZ w Łodzi

Trasa WZ w Łodzi, łącząca wschód i zachód Łodzi, słynie z podziemnego tunelu.

Na powierzchni tunelu, w centrum miasta (pomiędzy ul. Piotrkowską i al. Tadeusza Kościuszki), wybudowano Dworzec Tramwajowy, który nosi nazwę Piotrkowska Centrum, choć dla łodzian potocznie to Przesiadkowo lub Stajnia Jednorożców - jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w mieście. 

Drugim etapem projektu była rozbudowa i modernizacja linii tramwajowych (13,2 km), co umożliwiło połączenia tramwajowe między dzielnicami Retkinia i Olechów. Trasę otwarto w październiku 2015 roku.

Obecnie wzdłuż trasy WZ w Łodzi kursuje kilka linii tramwajów MPK Łódź, m.in: 5, 8A, 8B, 10A, 10B czy 18. 

Zobaczcie łodzian czekających na tramwaj na przystankach wzdłuż trasy WZ!
Polecamy: MPK Łódź. W poniedziałek, 10 maja ruszył remont torowiska na ul. Limanowskiego w Łodzi. Uwaga - zamknięcie ulicy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy