Reklama

Reklama

Musisz iść do supermarketu? Sprawdź, jak zmieniły się godziny otwarcia sklepów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Musisz iść do supermarketu? Sprawdź, jak zmieniły się godziny otwarcia sklepów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W obecnej sytuacji epidemiologicznej stanowczo odradza się wizyty w dyskontach, supermarketach czy hipermarketach. Niektóre z popularnych sieci podjęły decyzję o zmianie godzin otwarcia swoich placówek.

Reklama

  • Biedronka
Od poniedziałku, 23 marca sklepy tej sieci będą czynne od poniedziałku do czwartku i niedziele handlowe w godzinach 8:00-20:00, w piątki i soboty – godzinę dłużej – do 21:00. Właściciele portugalskiej sieci sklepów zadecydowali także o nakazie otworzenia wszystkich kas w piątki i w soboty w godzinach szczytu – przynajmniej przez 5 godzin dziennie. Przy kasach mają pojawić się nawilżane chusteczki, a przy wejściu podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów. Dodatkowo w sklepach pojawiły się oznaczenia przy kasach, które informują o utrzymywaniu bezpiecznej odległości jednego metra od poprzedniej osoby w kolejce.

  • Lidl
Zmiany godzin otwarcia będą dotyczyć także sklepów Lidl. Zostały one skrócone we wszystkich sklepach o godzinę – sklepy otwarte będą codziennie (oprócz niedziel niehandlowych) od 7:00 do 21:00. Inne godziny dotyczą sklepu funkcjonującego na terenie Galerii Łódzkiej – jest on czynny w godzinach 8:00-20:00 (od poniedziałku do soboty) i 9:00-20:00 (niedziele handlowe). W trosce o bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów sieć wprowadziła specjalne ekrany ochronne wykonane z pleksi przy kasach. Na podłodze pojawiły się także specjalne taśmy utrzymujące odpowiednią odległość między osobami stojącymi w kolejce. W sklepach dostępne są jednocześnie bezpłatne środki do odkażania i płyny antybakteryjne. Robiąc zakupy w Lidlu można usłyszeć częste komunikaty przypominające o przestrzeganiu zasad higieny i zachęcające do płatności kartą przy kasie.

  • Żabka
W popularnych Żabkach kontrolowana jest liczba klientów, którzy jednocześnie robią zakupy w sklepie. Ilość osób ustalana jest przez franczyzobiorców indywidualnie. Obowiązują skrócone godziny otwarcia. Sklepy nie są, jak dotychczas, czynne od 6:00 do 23:00. Klienci Żabek mogą robić zakupy w godzinach: 7:00-22:00. Wszystkie gorące napoje i przekąski są możliwe do kupienia tylko w wersji na wynos. Podobne przegrody pleksi jak w Lidlu stosuje także Żabka. Dodatkowo w placówkach tej sieci pojawiły się plakaty i ulotki dla klientów odpowiadające na najczęściej zadawane pytania i kontaktami do Wojewódzkich i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

  • Tesco, Kaufland, Carrefour i Auchan bez zmian w godzinach otwarcia
Sklepy Tesco działają w standardowych godzinach, na stronie internetowej firmy pojawiła się jednak informacja dotycząca zmian w dokonywaniu e-zakupów. Z uwagi na przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa – za e-zakupy można zapłacić tylko w wersji online, a na niektóre produkty wprowadzone zostały limity.

Hipermarkety Auchan także działają bez zmian. Wprowadzono dodatkową dezynfekcję wózków i czasowe wstrzymanie zakupu produktów na wagę do opakowań własnych klientów.

W sklepach Kaufland zainstalowano specjalne punkty, w których klienci mogą odkazić ręce. Podobnie jak w Auchan – nie można kupować produktów garmażeryjnych do pojemników własnych.

Zmiany w Carrefour dotyczą przede wszystkim dezynfekcji i zakupu produktów na wagę. Sieć podjęła decyzję o regularnej dezynfekcji wózków, kas i wag sklepowych. Zrezygnowano ze sprzedaży produktów na wagę do pojemników własnych klientów. Wybrane produkty, przykładowo bułki, są pakowane i sprzedawane na sztuki. Takie działanie ma na celu zabezpieczenie produktów przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz.

  • IKEA i Salony Agata
Obie popularne sieci sklepów zostały tymczasowo zamknięte. Klienci obu sklepów zachęcani są do robienia zakupów przez internet z dostawą do domu.

  • Castorama i Leroy Merlin
Od tygodnia w sklepach zmiejszono liczbę osób, które mogą przebywać jednocześnie w sklepie. Wszystkie sklepy tej sieci będą pracować do godziny 20:00. Sieci zachęcają do zakupów internetowych, a jednocześnie proszą o zakup tylko podstawowych i koniecznych produktów.

  • OBI
Sieć sklepów OBI poinformowała o całkowitym zakazie wstępu na teren sklepów osób pozostające pod kwarantanną z powodu koronawirusa. Sieć zaleca, by korzystać z kart płatniczych lub płatności telefonem. Sklepy OBI będą pracować w skróconych godzinach: 7:00-20:00.

Przypominamy, że zakupy w sklepach o większej powierzchni nie są zalecane. Jeśli w obrębie naszego miejsca zamieszkania znajduje się mniejszy sklepik osiedlowy – warto wybrać się właśnie tam, by uniknąć większego skupiska ludzi. W dobie koronawirusa warto skorzystać także z aplikacji oferujących zrobienie zakupów i dostarczenie ich za niewielką dopłatą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy