Reklama

Reklama

Muzeum archeologiczne i etnograficzne zostanie zmodernizowane

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Muzeum archeologiczne i etnograficzne zostanie zmodernizowane - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wmurowaniem aktu erekcyjnego rozpoczęły się prace przy modernizacji trzech budynków i pomieszczeń oraz dziedzińca Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Urząd Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego ze środków unijnych. Koszt projektu to ponad 30 mln zł. Inwestycja zostanie zakończona wiosną 2020 roku.

Reklama

- Realizacja projektu budowlanego pozwoli zwiększyć powierzchnię obiektu oraz otworzyć budynki zamknięte do tej pory dla zwiedzających – powiedział podczas uroczystości Ryszard Grygiel dyrektor muzeum. - Modernizacja w przypadku Muzeum nie dotyczy wyłącznie architektury. Odświeżeniu poddany zostanie również program działalności kulturalno-edukacyjnej. Unikatowe w skali Polski połączenie sześciu dużych, dynamicznie rozwijających się działów merytorycznych: Archeologicznego, Etnograficznego, Numizmatycznego, Widowisk Lalkowych, Naukowo - Oświatowego oraz Konserwacji pozwoli wykreować nowoczesny programu edukacyjny przede wszystkim dla dzieci i młodzieży – zapewniał Grygiel.

Podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego 28 czerwca, obecny na placu budowy był Zbigniew Ziemba wicemarszałek województwa łódzkiego.

To wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie Polski, w którym mieści się blisko 300 tys. zabytków związanych z archeologią, etnografią, numizmatyką i teatrem lalkowym. Uważam również, że w branży muzeów archeologicznych i muzeów etnograficznych jest jednym z wiodących podmiotów w kraju. W Polsce nie istnieje bowiem inne muzeum, które byłoby tak interdyscyplinarną placówką muzealną, stąd też jego ponadregionalne znaczenie – podkreślił marszałek Zbigniew Ziemba.

W uroczystości wzięli też udział m.in.: Rafał Szyndlauer, reprezentant przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, doradca ds. politycznych i prawnych; prof. Andrzej Lech, przewodniczący Rady Muzeum; ks. Paweł Lisowski, proboszcz parafii pw. Zesłania Ducha Świętego; przedstawiciel głównego wykonawcy projektu, którym jest Przedsiębiorstwo KJS Krzysztof Szurgot.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy