Reklama

Reklama

Myśląc o katolickim małżeństwie: „Napełnijcie stągwie wodą”. Zaproszenie na Seminarium do małżeństwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Myśląc o katolickim małżeństwie: „Napełnijcie stągwie wodą”. Zaproszenie na Seminarium do małżeństwa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak dziś, w czasie gwałtownych zmian kulturowych, kryzysu wiary i upadających autorytetów znaleźć dobrą drogę do przejścia we dwoje? Jak zbudować relację, która, przy pomocy łaski Bożej, pozwoli w jedności przetrwać kryzysy i upadki? Gdzie szukać drogowskazu do znalezienia niezawodnej nadziei, że można żyć we dwoje w miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej, póki nas śmierć nie rozłączy?

Reklama

Już w najbliższy czwartek rozpoczyna się druga edycja spotkań dla par w ramach „Seminarium do małżeństwa”, przygotowana przez Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przy łódzkiej katedrze. W cyklu przewidziano piętnaście cotygodniowych spotkań, które swoją tematyką nawiązują do klasycznych kursów przedmałżeńskich, jednak formą i pogłębioną treścią dają nową jakość. Są to spotkania otwarte także dla dorosłych katechumenów, czyli osób nieochrzczonych przygotowujących się do chrztu, komunii świętej i bierzmowania. Na spotkania mogą przyjść także narzeczeni, z których jedno jest niewierzące, ale chce poznać prawdy wiary i świat wewnętrznych przeżyć duchowych drugiej strony. Oczywiście w spotkaniach mogą brać udział pary, w których oboje są katolikami.

Mamy więc w Łodzi nową formę pracy z narzeczonymi. Doświadczenie pierwszej edycji pokazuje jednak, że taka forma pogłębienia życia duchowego w kontekście sakramentu małżeństwa potrzebna jest nie tylko narzeczonym. Chętnie z tej formy spotkań korzystają także małżonkowie, zwłaszcza młodzi (choć nie jest to żaden warunek), którzy przystąpili do sakramentu małżeństwa bez głębszej świadomości i teraz, z potrzeby serca, czasami przeżywając rozterki, dylematy czy trudności, chcą wzmocnić swoją więź ze współmałżonkiem. Takie osoby też są zaproszone do uczestnictwa w spotkaniach.

Projekt zrodził się z inicjatywy abpa Grzegorza Rysia, który zainspirowany przynagleniem papieża Franciszka, by objąć uwagą duszpasterską młode małżeństwa i narzeczonych, by towarzyszyć im we wspólnym odkrywaniu piękna chrześcijańskiej wiary, poprosił s. Ewę Godzińską CHR o koordynację całego przedsięwzięcia. Opiekę duszpasterską sprawuje ks. Wojciech Błaszczyk, odpowiedzialny w archidiecezji łódzkiej za przygotowanie dorosłych katechumenów do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. W grupie prowadzących znaleźli się też świeccy, którzy reprezentując różne wspólnoty katolickie wnoszą do spotkań swoje doświadczenie formacyjne i osobiste doświadczenie wiary.

Jeżeli więc, narzeczeni czy małżonkowie, odkryliście razem potrzebę lub przynaglenie do pogłębionej refleksji, dialogu i poznania prawdy o pięknie sakramentu małżeństwa, to jest propozycja dla Was. Jeżeli macie wątpliwość, czy ma sens przysięga mówiąca o tym, że się nie rozstaniecie, póki Was śmierć nie rozłączy, jeżeli szukacie odpowiedzi na trudne pytania związane z Waszym wspólnym przeżywaniem wiary, to jest to propozycja dla Was. Jeżeli chcecie pokochać się bardziej, przygotować do Waszych zaślubin lub odkryć na nową wielką moc sakramentu, którego udzieliliście sobie tamtego dnia, to jest propozycja dla Was. Przyjdźcie koniecznie.

Podczas spotkań nie ma tematów tabu. Są za to niezmierzone obszary Boskiej tajemnicy, które krok po kroku będziemy razem odkrywać. Będziemy mówić o ryzyku, rozeznawaniu, uwolnieniu, wzajemnych relacjach, miłości, wierności, uczciwości czy płodności. Będzie mowa o ciele i o duszy. O tym, co przyziemne i o tym, co niebiańskie. Będzie poważnie, wesoło, głośno i cicho, będzie zwyczajnie, po ludzku i będzie mistycznie. Przyjdźcie koniecznie.

Spotkania rozpoczną się w najbliższy czwartek 6 lutego o godz. 19.00 w ośrodku przy ul. Skorupki 7 i będą odbywać się co tydzień przez piętnaście tygodni. Zarezerwujcie sobie przynajmniej 90 minut. Zapisu można dokonać przez stronę poświęconą spotkaniom. Tam też więcej informacji o całym przedsięwzięciu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy