Reklama

Na łódzkich osiedlach przybędzie drzew. Nowe rośliny m.in. na Retkini, Bałutach czy Górnej [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Łodzi trwa jesienna akcja nasadzania drzew i krzewów na wielu osiedlach. Najwięcej, bo ponad 300 drzew zostanie rozmieszczonych wzdłuż ulicy Bartoszewskiego, czyli Trasy Górnej. W jakich innych miejscach w Łodzi pojawią się nowe rośliny?

Jesienne nasadzenia w Łodzi. Na wielu łódzkich osiedlach pojawią się nowe drzewa 

Zarząd Zieleni Miejskiej jest odpowiedzialny za akcję jesiennego nasadzania drzew. Niedawno zakończyły się prace związane z obsadzaniem kwiatami zieleńców miejskich, teraz przyszedł czas na posadzenie drzew. 

Inicjatywa będzie prowadzona w różnych częściach miasta. Cieszyć mogą się mieszkańcy Górnej, bo to właśnie przy ul. Bartoszewskiego posadzonych zostanie aż 340 drzew, wśród nich klony, lipy i wiśnie. 

Jak informuje Urząd Miasta Łodzi, kolejnych 230 lip, klonów i wiązów zostanie posadzonych na ul. Józefiaka. Jeszcze jedną arterią, która stanie się bardziej zielona, jest ul. Brzezińska, na której przybędzie ponad 150 klonów, lip i wiśni.

Kolejne ulice, na których przybędzie zieleni to: al. Unii, ul. Bandurskiego, Sterlinga, Paderewskiego, Maratońskiej, Przybyszewskiego, Miedzianej, Wyszyńskiego, Limanowskiego, Rokicińskiej, Hetmańskiej, Wielkopolskiej, czy Jęczmiennej. W sumie ZZM posadzi w tym roku prawie 2 tysiące drzew, a obok nich 11 tysięcy krzewów.

Kolejnych 800 drzew zostało posadzonych na miejskich inwestycjach. Zarząd Inwestycji Miejskich zazielenił ulice Rewolucji, Lotną, Mierzejową, Stefanowskiego, podwórka przy ulicy Włókienniczej czy pasaże Róży i Majewskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy