Reklama

Reklama

Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2021. Górą dzieci, zwierzęta i zieleń! Co jeszcze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ | Canva

Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2021. Górą dzieci, zwierzęta i zieleń! Co jeszcze? - Zdjęcie główne

Sprawdźcie, jakie inicjatywy zostaną zrealizowane w Waszej okolicy! | foto UMŁ | Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Głosowanie w IX edycji Budżetu Obywatelskiego zakończyło się 29 października. W tegorocznym ŁBO mieszkańcy wybrali łączne 233 projekty osiedlowe oraz 24 projekty ponadosiedlowe. Jakie projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku? Sprawdźcie, jakie zmiany zajdą w Waszej najbliższej okolicy.

Reklama

Znamy wyniki głosowania IX edycji łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty ponadosiedlowe

Prawie 7,5 tys. głosów poparcia zyskała inicjatywa wspierająca łódzkie hospicjum dla dzieci. Dzięki projektowi „Pomóż żyć!” sfinansowane zostanie również wsparcie terapeutyczne maluchów z chorobami nowotworowymi. Jeden ze zwycięskich projektów pozwoli na zakup specjalnych defibrylatorów dziecięcych, ratujących życie w sytuacji jego bezpośredniego zagrożenia. Mieszkańcy Łodzi zatroszczyli się również o nowe place zabaw czy modernizację szkolnych boisk. 

Wiele przegłosowanych projektów dotyczyło poprawy losu zwierząt. Na inicjatywę „Zwierzęta w Łodzi są WAŻNE” zagłosowało aż 8,8 tys. mieszkańców. W ramach projektu na modernizację boksów w schronisku przy ul. Marmurowej w Łodzi przeznaczonych zostanie 500 tys. zł. Dzięki programowi mieszkańcy będą mogli również skorzystać z usługi sterylizacji lub kastracji zwierząt. W dalszym ciągu łodzianie chcą wspierać program poświęcony kotom wolnożyjącym. 

Zieleń, zieleń i jeszcze raz zieleń – tego chcą mieszkańcy. Świadczą o tym liczne zwycięskie projekty związane z zazielenianiem miasta i działaniami antysmogowymi. Wygrały m.in. takie inwestycje jak: Zielone płuca Łodzi: nowe drzewa i krzewy dla miasta; MECHOFILTR – instalacja zielonego billboardu filtrującego powietrze w walce ze smogiem czy dron do walki ze smokiem i „kopciuchami” dla Eko Patrolu. 

Budżet Obywatelski 2021. Jakie projekty zostaną zrealizowane na łódzkich osiedlach?  

Łodzianom leży na sercu los zwierząt, co udowodnili również w projektach osiedlowych. Wybrano takie inicjatywy jak montaż budek lęgowych dla ptaków, hotele dla owadów, czy most dla wiewiórek, który powstanie na Bałutach.   

W bardzo wielu częściach miasta zapełnią się półki w osiedlowych bibliotekach – projekty czytelnicze wspierali m.in. mieszkańcy Widzewa, Zarzewa, Stoków, Olechowa czy Śródmieścia. 

Zielona inicjatywa okazała się żelaznym punktem programu modernizacji niemal wszystkich łódzkich osiedli. Ponad 70 realizowanych w przyszłym roku projektów dotyczyć będzie zieleni w parkach i na skwerach. W wielu częściach miasta pojawią się nowe nasadzenia kwiatów, krzewów i drzew. 

Wśród zieleni będzie można odpocząć na nowych ławeczkach (np. na nowej ławeczce sąsiedzkiej w parku w centrum Andrzejowa) lub spędzić czas aktywnie korzystając z nowych ścieżek rowerowych (Piastów-Kurak, Retkinia Zachód-Smulsko) czy nowej zewnętrznej siłowni przy Szkole Podstawowej nr 48 w Łodzi. 

Wykaz wszystkich wygranych projektów osiedlowych i ponadosiedlowych w IX edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy