reklama
reklama

Na łódzkich ulicach źle zaparkowane samochody blokują ruch tramwajowy. Czemu jest ich więcej niż w zeszłym roku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Na łódzkich ulicach źle zaparkowane samochody blokują ruch tramwajowy. Czemu jest ich więcej niż w zeszłym roku?  - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźW Łodzi od początku roku 2021 do zatrzymania ruchu tramwajowego powodowanego źle zaparkowanymi samochodami dochodzi najczęściej na ulicach: Kopernika, Gdańskiej, Zielonej i Tramwajowej. Samochody zaparkowane są zbyt blisko lub niekiedy na samym torowisku. Od  początku stycznia takich zatrzymań odnotowano zdecydowanie więcej, niż w roku ubiegłym. Dlaczego?
reklama

Czego łódzcy kierowcy mogą spodziewać się w przypadku spowodowania utrudnień ruchu tramwajowym?

!reklama!

W przypadku gdy samochód stoi na torowisku lub jest zaparkowany zbyt blisko torów, motorniczy jest zmuszony poinformować o zdarzeniu nadzór ruchu, który kontaktuje się ze Strażą Miejską. Na tym etapie funkcjonariusze straży podejmują decyzję o konieczności wezwania policji.

- Od początku stycznia do 17 lutego w takim przypadku w Łodzi doszło do jednego  odholowania samochodu. Reszta kierowców została ukarana mandatem lub zdążyła odjechać z miejsca zdarzenia jeszcze przed przyjazdem Straży Miejskiej. W takich sytuacjach, kiedy zachodzi konieczność usunięcia z torów samochodu, to Straż Miejska wzywa lawetę – my nie możemy tego zrobić. – mówi Agnieszka Magnuszewska, rzeczniczka MPK Łódź.

reklama

MPK nie może również obciążyć kierowcy kosztami związanymi z zatrzymaniem ruchu. Odpowiedzialny za ewentualne rozpoczęcie takiej procedury jest Zarząd Dróg i Transportu, który może ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych przez przewoźnika za uruchomienie komunikacji zastępczej.

Jakie inne zagrożenia dla ruchu tramwajowego stwarzają kierowcy w Łodzi?  

Do niebezpiecznych sytuacji dochodzi przede wszystkim w sytuacji gdy samochód jadący równolegle z tramwajem nagle wykonuje manewr skrętu w lewo lub w prawo.

- W takich sytuacjach kierowcy zakładają, że tramwaj zatrzyma się  w miejscu. Należy pamiętać, że jego droga hamowania wynosi minimum 40-50 metrów. To jedna z najczęstszych przyczyn kolizji tramwajów z autami osobowymi. – podkreśla rzeczniczka MPK.

reklama

Od początku stycznia 2020 roku do 17 lutego doszło do 29 zatrzymań ruchu tramwajowego spowodowanych źle zaparkowanymi samochodami. Co ciekawe, w roku ubiegłym, w analogicznym okresie było ich znacznie mniej, bo tylko 11.

Rzeczniczka MPK Łódź zwraca uwagę na to, że powodem wzrostu liczby incydentów jest duża ilość śniegu zalegająca na ulicach i przy chodnikach w tym roku. Takie warunki znacznie utrudniają  kierowcom poprawne i bezpieczne parkowanie w obrębie miejsca postojowego. Za odśnieżanie łódzkich ulic odpowiedzialny jest Urząd Miasta Łodzi.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama