Reklama

Reklama

Na tę inwestycję łodzianie czekali od dawna. Przybyszewskiego od pl. Reymonta do Kilińskiego do remontu [zdjęcia]

Opublikowano: wt, 1 lut 2022 12:16
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ulica Przybyszewskiego w Łodzi będzie przebudowana od pl. Reymonta do Kilińskiego. Inwestycja ma być gotowa w 2023 roku. Koszt zadania to prawie 40 mln zł.

Przybyszewskiego w Łodzi będzie przebudowana na całej szerokości

Przybyszewskiego zostanie przebudowana na całej szerokości, łącznie z chodnikami. Zmodernizowana kompleksowo zostanie infrastruktura tramwajowa oraz przystanki, które mają wyglądać jak te stojące przy ul. Piotrkowskiej, nieopodal katedry. Istniejące trawniki zostaną poddane pielęgnacji. Pojawi się też nowa zieleń, w tym trawy ozdobne i krzewy. Równolegle Łódzka Spółka Infrastrukturalna przebuduje sieć wodociągową z przyłączami na całym odcinku objętym inwestycją ZIM.

- To jedna z ważniejszych miejskich inwestycji. Torowisko jest tu w katastrofalnym stanie i wymaga kompleksowej wymiany. Dziś podpisujemy umowę o wartości 39,8 mln złotych z doświadczoną, mającą wykwalifikowaną kadrę firmą BudomalL. Inwestycja będzie realizowana w formule ,,zaprojektuj i wybuduj". Najpierw wykonawca opracuje projekt przebudowy, następnie wkroczy ekipa budowlana. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszymi planami, prace budowlane wystartują w IV kw. tego roku - mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi.

Urzędnicy liczą, że przedsięwzięcie uda się zrealizować w terminie.

- Naszym partnerem jest sprawdzona firma, co gwarantuje sprawność i profesjonalizm - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Najpierw firma Budomal opracuje projekt, w którym musi uwzględnić przebudowę pasa drogowego na całej szerokości, w tym torowiska tramwajowego z infrastrukturą sieciową i przystankową, wymianę słupów oświetleniowych, budowę odwodnienia, a także wykonanie inwentaryzacji i koncepcji zieleni oraz dobór mebli miejskich.

ZIM przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy, który przebuduje kolejny fragment ulicy, czyli skrzyżowanie z ul. Kilińskiego oraz odcinek do al. Śmigłego-Rydza.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy