Reklama

Reklama

Na to czekaliśmy od lat. W Łodzi powstanie pierwsze hospicjum stacjonarne

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Na to czekaliśmy od lat. W Łodzi powstanie pierwsze hospicjum stacjonarne - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź - Rada Miejska podjęła uchwałę o przekazaniu nieruchomości przy ul. Pojezierskiej 45/51 z bardzo dużą bonifikatą dla Stowarzyszenia Hospicjum Łódzkie – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

Reklama

!reklama!

Przypomnijmy. W 2013 roku Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie na mocy umowy użyczenia z Miastem Łódź otrzymało w używanie nieruchomość położonej w Łodzi przy ul. Pojezierskiej 45-51 z przeznaczeniem na utworzenie hospicjum stacjonarnego.

W udostępnionym budynku wcześniej znajdowała się szkoła dlatego też należało wykonać szereg prac, aby dostosować obiekt do potrzeb hospicjum.

Budynek wymagał przebudowy i generalnego remontu. Od tamtej pory w skrzydle zachodnim budynku dokonano wiele prac budowlano-modernizacyjnych.

W Hospicjum Stacjonarnym dla dorosłych znajdzie swoje miejsce 49 chorych.

- Tworzenie Hospicjum Stacjonarnego to misja, dzięki której będziemy mogli nieść  pomoc każdemu dorosłemu mieszkańcowi Łodzi i województwa – mówią członkowie Stowarzyszenia.

Koszt ukończenia inwestycji tj. remontu budynku, adaptacji do potrzeb placówki medycznej, budowy windy, zagospodarowania terenu dookoła placówki, przygotowanie podjazdów dla transportu medycznego, dróg ewakuacyjnych oraz zakupu sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego to ponad 14 mln zł.

W 2018 roku Stowarzyszenie pozyskało fundusze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w kwocie ponad 10 mln zł.

- XXV Sesja Rady Miejskiej Łodzi była dla Stowarzyszenia Hospicjum Łódzkie Sesja szczególną. Radni Miasta zaakceptowali projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sptrzedaż z bonifikatą, w drodze bezprzetargowej nieruchomości położonej przy ul. Pojezierskiej 45/51. W konsekwencji Stowarzyszenie stanie sie właścicielem budynku, w którym niebawem będzie Hospicjum Stacjonarne dla pacjentów dorosłych.Olbrzymie podziękowaniadla wszystkich Radnych, którzy oddali swój przychylny głos dla tego projektu – czytamy w informacji od Stowarzyszenia Hospicjum Łódzkie.

- Każdego z nas dotyka bądź dotknie etap odchodzenia z tego świata członków rodziny, przyjaciół, najbliższych. Łódź jest miastem, które do tej pory nie dysponowało hospicjum stacjonarnym. Od wielu lat dążyliśmy do tego, aby zrealizować taką inwestycję.

Obecnie szybko postępują prace na budowie hospicjum. Zyskamy funkcjonalny obiekt, spełniający oczekiwania łodzian. Dla tak dużego miasta jak Łódź koniecznością jest posiadanie takiego ośrodka dla starszych osób.

Często, gdy znajdujemy się na ostatnim etapie swojego życia, to potrzebujemy opieki oraz fachowej pomocy. Usługi hospicyjne są bardzo drogie i muszą być świadczone na najwyższym poziomie – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.

Źródło: BRM, Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy