Reklama

Reklama

Na wiosnę 2021 Pasaż Róży będzie większy i bardziej zielony. Wkrótce ruszają prace [WIZUALIZACJE]

Opublikowano: pon, 3 lut 2020 13:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W ciągu kilku tygodni rozpoczną się prace przy nowych przebiciach w Pasażu Róży. Popularny zakątek, który wziął nazwę od instalacji artystycznej autorstwa Joanny Rajkowskiej, stanie się otwartą przestrzenią dostępną dla łodzian. Prace mają zakończyć się na wiosnę 2021 roku. 

Reklama

Pasaż Róży ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy zmieni się w znacznym stopniu. Przede wszystkim – otworzy się bardziej na mieszkańców, a umożliwią to dwa zaplanowane w projekcie przebicia. Jedno z nich połączy Pasaż z przestrzenią podwórka przy Placu Wolności 2 (gdzie już wkrótce powstanie filia Muzeum Miasta Łodzi). Natomiast drugie będzie utworzone do ulicy Zachodniej 54, gdzie teraz mieści się Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych.

!reklama!

Przestrzeń Pasażu ma stać się bardziej dostępna dla mieszkańców, także tych z niepełnosprawnościami. Pojawią się ławki, monitoring i dużo zieleni, a także stojaki na rowery i 3 podświetlane gabloty „citylight” informujące o wydarzeniach w mieście.

O tym, co jeszcze zmieni się w tym miejscy, mówili przedstawiciele miasta, firmy wykonującej projekt oraz architekci, odpowiedzialni za koncepcję nowego Pasażu Róży.

- Prace remontowe rozpoczną się w ciągu najbliższego miesiąca, zakończenie inwestycji planujemy wiosną 2021. Pasaż sprawi, że będzie można wygodniej przemieszczać się skrótem przez podwórka między ul. Zachodnią a placem Wolności i ulicą Piotrkowską. Powstanie atrakcyjna zaciszna przestrzeń miejska, w której będzie można się spotykać i wypoczywać. Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, pasaż zostanie doświetlony i zamontowany zostanie monitoring miejski. Pasaż zostanie częściowo wyłożony granitem, jak również powstaną pasy zieleni z drzewami, krzewami i inną roślinnością – dodaje Bartek Zimny, projektant

Z kolei władze miasta podkreślają, że zmiany w okolicach Pasażu Roży to nie tylko odpowiedź na potrzeby mieszkańców, ale także działania mające pobudzać różnego rodzaju inicjatywy m.in. artystyczne.

- Przedłużenie Pasażu Róży to przede wszystkim zmiany w przestrzeni publicznej, dzięki którym pojawiają się miejsca do wypoczynku, ale powstanie również przestrzeń do działań artystycznych i animacyjnych. W ramach przedłużania pasażu Róży odnowiony zostanie m.in. budynek, w którym mieści się Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych. Na całej długości podwórka, od ul. Piotrkowskiej do al. Kościuszki, pojawi się nowa nawierzchnia. Powierzchnia rozbudowanego pasażu Róży wyniesie ok. 3100 mkw., z czego zieleń zajmie ok 700 mkw. – powiedziała Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi

Prace mają rozpocząć się w ciągu najbliższych tygodni i potrwać do wiosny 2021 roku. Koszt inwestycji to 5 948 200,05 zł, a wykonawcą jest firma Mosty Łódź S.A.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.