Reklama

Reklama

Nagradzany Złotymi Maskami spektakl wkrótce w Teatrze Wielkim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 5 mar 2020 01:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Niezwykły spektakl operowy - muzyczna podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. Po raz pierwszy z udziałem Joanny Woś jako Cio-Cio-San.

Nagradzany spektakl z Gwiazdą

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza miłośników opery na pełną niezwykłych wizualnych rozwiązań i efektów scenicznych, nagrodzoną ZŁOTYMI MASKAMI inscenizację Madama Butterfly.

!reklama!

Joanna Woś po raz pierwszy wystąpi jako tytułowa Cio-Cio-San. Już wkrótce (15 marca 2020) – ceniona sopranistka do swej kolekcji tytułowych bohaterek operowych dołączy kolejną. Kolekcja Artystki jest niezwykle bogata: Traviata, Maria Stuart, Anna Bolena, Łucja z Lammermoor, Lukrecja Borgia oraz wiele innych. Wszystkie wymienione partie operowych heroin, w których Joanna Woś pojawiała się na scenie, cechowało mistrzowskie wykonanie i znakomita aktorska kreacja, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia – w tym m.in. Złote Maski, Nagroda im. Jana Kiepury dla najlepszej śpiewaczki operowej przyznana Artystce za rolę Blanche DuBois (Tramwaj zwany Pożądaniem). Dzięki uznaniu publiczności oraz grona krytyków Artystka stała się swoistym znakiem firmowym Teatru Wielkiego w Łodzi.

– Zmieniam repertuar. To jest inny sposób śpiewania i inna kreacja od tych, które wykonywałam. Korzystając z doświadczeń pracy przy „Tramwaju zwanym pożądaniem” czy „W głosie ludzkim” Francisa Poulenca, poczułam, że to jest odpowiedni moment, by zacząć wykonywać właśnie taki repertuar – wyznaje Joanna Woś.

Obecnie to chyba największy wśród oper melodramat, prawdziwy wyciskacz łez. Losy zakochanej gejszy – oszukanej i porzuconej, która nie może żyć bez honoru, a więc z honorem umiera, kompozytor opatrzył dramatyczną muzyką, z poruszającymi ariami głównej bohaterki – wystarczy wspomnieć o tej najsłynniejszej Un bel di vedremo.

– Gdy analizowałam tę postać Cio-Cio-San, myślałam o jej determinacji i o tym, jak bardzo chciała zmienić swój los. Bohaterki u Pucciniego postawione są w bardzo ekstremalnych, emocjonalnych sytuacjach. Kompozytor w swoich dziełach ukazywał w przejrzysty sposób psychologię postaci – dodaje Artystka.

Butterfly Joanny Woś 15 marca partnerować będą: Dominik Sutowicz (Pinkerton), Agnieszka Makówka (Suzuki) i Zenon Kowalski (Sharpless), soliści, chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi. Za pulpitem dyrygenckim stanie Maestro Tadeusz Kozłowski.

Będzie to już trzecia, po Cyganerii (Musetta) i Jaskółce (Marta), opera G. Pucciniego w wykonaniu Joanny Woś.

MADAMA BUTTERFLY | Teatr Wielki w Łodzi | 15 marca 2020 (niedziela) | godz. 18.00


Źródło: Teatr Wielki w Łodzi

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.