Reklama

Reklama

Najbrzydszy dworzec kolejowy w Łodzi zostanie wyremontowany. Podano wstępny termin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Najbrzydszy dworzec kolejowy w Łodzi zostanie wyremontowany. Podano wstępny termin - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź PKP Polskie Linie Kolejowe potwierdziły, że w najbliższej przyszłości budynek dworca kolejowego Łódź Kaliska zostanie wyremontowany. W tym roku ma zostać podpisana umowa na projekt. Prace budowalne zaczną się w 2020 roku. 

Reklama

Na początku sierpnia informowaliśmy o podpisaniu umowy na przebudowę stacji kolejowej Łódź Kaliska. Celem tego projektu jest zwiększenie przepustowości stacji oraz poprawa komfortu pasażerów. Natychmiast po ogłoszeniu tej wiadomości, podniosły się głosy pytające o remont samego dworca. Nie ulega bowiem żadnej wątpliwości, że jest on konieczny. Obecny wygląd budynku, delikatnie mówiąc, dalece odbiega od współczesnych standardów. Od lat 90. estetyka budynków użyteczności publicznej znacznie się zmieniła, a i pasażerowie coraz częściej zwracają uwagę na to, jak wygląda przestrzeń w której przebywają.

Aż do teraz sprawa remontu dworca pozostawała otwarta.

Budynek dworca w końcu do remontu

Jak podaje portal Transport Publiczny, PKP PLK zapewniło, że już niedługo podjęte zostaną działania zmierzające do zmodernizowania budynku dworca Łódź Kaliska.

– Dworzec kolejowy Łódź Kaliska znajduje się w grupie dworców objętych Programem Inwestycji Dworcowych. W 2019 r. planowane jest podpisanie umowy z firmą, która zrealizuje prace projektowe – powiedziała Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z Wydziału Prasowego Polskich Kolei Państwowych

Z kolei prace budowalne mają zacząć się w drugiej połowie 2020 roku i potrwać dwa lata, do połowy 2022 roku.

Niestety, jest też gorsza wiadomość. Władze PKP nie informują na razie o zakresie planowanych prac. Nie jesteśmy więc w stanie powiedzieć, co dokładnie zmieni się w budynku dworca kolejowego. Otwarta pozostaje również kwestia przejścia podziemnego między dworcem kolejowym a dworcem autobusowym znajdującym się u zbiegu al. Włókniarzy z ul. Karolewską. PKP analizuje sytuację i rozważa otwarcie tego przejścia.

Źródło: Transport Publiczny

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy