Reklama

Reklama

Najsłynniejsza choreografka z USA poprowadziła w Łodzi warsztaty dla tancerzy z całej Polski [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Najsłynniejsza choreografka z USA poprowadziła w Łodzi warsztaty dla tancerzy z całej Polski [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nazywana artystycznym naukowcem i jednym z najciekawiej, najkonsekwentniej i najbardziej prowokacyjnie myślących choreografów w Los Angeles. Rosanna Gamson – choreografka i reżyserka przyjechała do Łodzi, by w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy poprowadzić tygodniowe master class, zakończone pokazem pracy twórczej. Sam festiwal rozpoczął się w piątek.

Reklama

Zapraszamy na kolejną intensywną i niezwykle rozwijającą taneczną przygodę z Rosanną Gamson, wielokrotnie nagradzaną i docenianą przez krytyków choreografką z Los Angeles. Rosanna przyjeżdża, żeby dzielić się swą wiedzą i doświadczeniem podczas siedmiodniowych autorskich warsztatów w ramach naszego festiwalu. Metoda pracy Rosanny skupia się na rozwijaniu zakresu dynamiki ruchu tancerzy i aktorów, ich muzykalności, umiejętności interpretacyjnych i zdolności do głębokiego wnikania w pracę innych, w pracę partnerów – mówi Tomasz Rodowicz, pomysłodawca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy. 

System pracy inspirowany grami daje choreografom i reżyserom nowy zestaw narzędzi do tworzenia i odkrywania nowych form ruchu oraz nowych strategii kompozycyjnych. Warsztat oferuje rygorystyczne i jednocześnie konstruktywne badania nad fizycznością i wyobraźnią artysty, tancerza, choreografa, reżysera.
Przekona się o tym grupa tancerzy, biorących udział w master class, które poprowadzą Rosanna Gamson oraz Mallory Fabian i Kearian Giertz, tancerze z grupy Rosanna Gamson/World Wide (RGWW). Teatr RGWW prezentował swoje prace w teatrach, muzeach, przestrzeniach teatrów alternatywnych, zarówno w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, brał udział w wielu festiwalach teatralnych i tanecznych w Ameryce i Europie Zachodniej. Sama Gamson ukończyła Tisch School of the Arts na Uniwersytecie w Nowym Jorku. Obecnie wykłada na Sharon Disney Lund School of Dance at CalArts w Los Angeles. Jest też założycielką Terra Nova – dorocznej artystycznej rezydencji dla choreografów i tancerzy. Wraz z Teatrem Chorea zrealizowała w Los Angeles, prezentowany również w Polsce, taneczny spektakl „TOV/Dobro“ osnuty wokół historii tarpanów – wymarłej rasy dzikich koni, genetycznie zrekonstruowanej w latach trzydziestych XX wieku w Niemczech.

Pokaz pracy, czyli improwizowany spektakl z udziałem uczestników master class odbędzie się 26 sierpnia, w czasie tegorocznej edycji festiwalu RETROPERSPEKTYWY, na której pojawią się też artyści i grupy teatralne z Rosji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy czy Szwecji, ale też polskie uznane zespoły. Na program złoży się w sumie 30 wydarzeń, w tym prapremiery i premiery ogólnopolskie, wystawy, masterclass z Teatrem Slava, warsztaty, koncerty i po raz pierwszy Małe RPS dla najmłodszych.

Źródło: Teatr Chorea 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy