Reklama

Reklama

Najwyższa emerytura w naszym regionie. Tyle, co miesiąc odbiera ten senior

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Najwyższa emerytura w naszym regionie. Tyle, co miesiąc odbiera ten senior - Zdjęcie główne

Według ZUS, przeciętna wysokość emerytury w 2022 roku wyniosła 2 767,47 zł | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zakład Ubezpieczeń Społecznych zdradził, ile w łódzkim wynosi najwyższe i najniższe świadczenie emerytalne. To prawdziwa przepaść! Sprawdźcie szczegóły.

Reklama

Zastanawialiście się, ile wynosi najwyższa emerytura, jaka ZUS wypłaca seniorowi z naszego województwa? My wiemy. To kwota, która zapewne, powoduje, że ten świadczeniobiorca nie musi wyczekiwać 14. i 15. wypłaty. Jednak to, ile wynosi najniższa emerytura szokuje. Poznajcie szczegóły. 

Najwyższa emerytura wypłacana w łódzkim robi wrażenie. Najniższa? To tyle, co nic 

O takim świadczeniu większość seniorów może pomarzyć. Jest to zapewne kwota, która powoduje, że emeryt nie musi się zastanawiać, czy najpierw opłacić prąd, kupić jedzenie, czy może leki. Jak poinformowała nas Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie łódzkim, najwyższą emeryturę pobiera  mężczyzna. Jest to emerytura w wysokości ponad 22 tys. zł. Senior ma ponad 56 lat stażu ubezpieczeniowego. Na emeryturę przeszedł w wieku 76 lat, obecnie ma ponad 78 lat. 

Natomiast najniższa emerytura w województwie łódzkim wynosi tyle, co nic, ponieważ jest to zaledwie... 0,06 zł. Pani rzecznik wyjaśnia jednak, że nie jest ona jednak wypłacana samodzielnie, bo mężczyzna, który ją otrzymuje, dodatkowo dostaje dodatek pielęgnacyjny oraz świadczenie uzupełniające dla osób niesamodzielnych. Za mężczyznę opłacono składki tylko raz, to znaczy za jeden miesiąc. Na emeryturę przeszedł w wieku 66 lat, obecnie ma ich ponad 71.

Pan, który ma najniższą emeryturę podlega pod I oddział w Łodzi, a pan, który ma najwyższą emeryturę, pod II oddział w Łodzi.

Najwyższe świadczenie w Polsce. Ten emeryt zgromadził ponad 2 mln kapitału 

O tym, ile wynosi najwyższa emerytura w Polsce, poinformowała niedawno szefowa ZUS. Jest to kwota, która robi wrażenie. 

Nasz system emerytalny opiera się na założeniu, że im później przejdziemy na emeryturę, tym świadczenie będzie wyższe. Między innymi dlatego ZUS wypłaca niektórym osobom świadczenia w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych

– podkreśliła prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Jak poinformowała, liczba osób pobierających emerytury to 6 mln 41 tys. W tej grupie 3 mln 657 tys. to kobiety. Przeciętna miesięczna wysokość emerytury dla kobiety to 2 248, 47 zł.

Najwyższa emerytura dla kobiety to 26 856 zł. Pani, która ją otrzymuje, przeszła na emeryturę w wieku 81 lat. Jej staż pracy to 61 lat. Zgromadzony kapitał wynosi 1 mln 800 tys. zł. Z kolei mężczyzna otrzymuje najwyższe świadczenie w wysokości 37 tys. zł. Jego staż pracy to 67 lat.

Jak się okazuje, mężczyzna zgromadził w zakładzie kapitał w wysokości  2,4 mln zł.  Paweł Żebrowski, rzecznik prasowy ZUS, zdradził, że emeryt jest naukowcem. 

Dodatkowe świadczenia. Kiedy wypłata 13. emerytury i ile ona wyniesie? 

W naszym kraju ustawowy wiek emerytalny to 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Według danych ZUS, przeciętna wysokość emerytury w 2022 roku wyniosła 2 767,47 zł i była wyższa od wypłacanej w analogicznym okresie ubiegłego roku o 9 proc. To efekt przede wszystkim waloryzacji, która w zeszłym roku wyniosła 107 proc. Od jakiegoś czasu seniorzy mogą liczyć na dodatkowe pieniądze, czyli tzw. 13. i 14. emeryturę. Już wiadomo, że w tym roku pierwsze wypłata nastąpi w kwietniu. Jej kwota jest uzależniona od waloryzacji rent i emerytur w 2023 roku. Według zapowiedzi ZUS świadczenia te mają wzrosnąć o 13,8 proc., jednak nie mniej niż o 250 zł. Oznacza to, że od marca tego roku najniższa emerytura i renta wyniesie 1588,44 zł brutto, czyli 1445,48 zł na rękę. Tyle też wyniesienie 13. emerytura. 

Natomiast szef rządu premier Mateusz Morawiecki, 3 stycznia 2023 na konferencji prasowej, zapowiedział ustawowe zagwarantowanie wypłaty 14. emerytury. Dodatkowe świadczenie ma zostać wypłacone w sierpniu i we wrześniu 2023 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy