Reklama

Reklama

Napis „***** PiS” pojawił się na tablicy łódzkiego tramwaju. Radny z klubu PiS pyta, kto wydał na to zgodę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Napis „***** PiS” pojawił się na tablicy łódzkiego tramwaju. Radny z klubu PiS pyta, kto wydał na to zgodę - Zdjęcie główne

Tramwaj NF6D (fot. MPK Łódź)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Radny Rady Miejskiej w Łodzi skierował do prezydent Łodzi interpelację w sprawie wyciągnięcia konsekwencji służbowych w związku z niedopuszczalnym zachowaniem pracowników MPK-Łódź Sp. z o.o. Chodzi m.in. o osobliwy napis, który pojawił się na tablicy jednego z tramwajów.

Reklama

Chodzi o tramwaj z napisem „***** PiS”, który pojawił się na jego bocznej tablicy.

!reklama!

Radny Tomasz Anielak uznał napis za „kompromitujący” i zwrócił się do prezydent Łodzi z pytaniem dotyczącym osoby, która wydała „zgodę na kompromitujący napis widniejący na tablicy elektronicznej w tramwaju w dniu 29.10.2020 r.”.

Radnemu PiS w imieniu prezydent odpowiedzi udzielił Wojciech Rosicki, sekretarz miasta.

- MPK Łódź prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie umieszczania na tablicach elektronicznych tramwaju napisów nieprzewidzianych regulaminem, na wyświetlanie których nie wydano zgody - napisał Wojciech Rosicki.

Sprawę na łamach „Dziennika Łódzkiego” wyjaśniła także rzeczniczka prasowa MPK Łódź.

- System umożliwiający wprowadzenie napisów na tablicach czołowych i bocznych pojazdów poprzez ich sterowniki należy do Zarządu Dróg i Transportu - mówi Agnieszka Magnuszewska - Dostęp do niego ma nie tylko MPK Łódź, więc trudno obecnie ustalić, kto wprowadził dany napis do listy komunikatów dostępnej dla prowadzących. Prowadzimy prace nad uszczelnieniem tego systemu.

Przypomnijmy, że 29 października przypadł w szczycie protestów Strajku Kobiet. Tego dnia, dokładnie w południe, na kilka minut wstrzymano ruch tramwajów, bowiem do protestujących dołączyły kobiety pracujące w MPK. 

Jak tłumaczy Wojciech Rosicki, skarg ze względu na zatrzymanie pojazdów nie było, dlatego też nie podjęto żadnych postępowań w tej sprawie.  

źródło: Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy