Reklama

Reklama

Narodowy Spis Powszechny 2021. Jak wielu Polaków wciąż niespisanych? Ile czasu pozostało i o czym warto pamiętać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Narodowy Spis Powszechny 2021. Jak wielu Polaków wciąż niespisanych? Ile czasu pozostało i o czym warto pamiętać? - Zdjęcie główne

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań potrwa do końca września. Ile i ilu z nas wciąż się nie spisało? (fot. Canva) | wiadomosci łódzkie | Łódź | TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Narodowy Spis Powszechny 2021. Trzy tygodnie dzielą nas od zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego. Urzędnicy mają się czym martwić, ponieważ odsetek osób, które wciąż nie zostały spisane jest spory. Główny Urząd statystyczny musi być przygotowany na szturmy internetowych serwerów w ostatnich dniach września.

Reklama

Narodowy Spis Powszechny 2021. Choć do końca pozostały trzy tygodnie, wielu Polaków wciąż nie poddało się spisowi

!reklama!

Narodowy Spis Powszechny organizowany jest w Polsce co 10 lat, ale po raz pierwszy urzędnicy umożliwili obywatelom aż tyle dróg wzięcia udziału w badaniu. Najpopularniejszą formą udziału jak do tej pory okazał się internetowy dostęp do formularza spisowego.

Na trzy tygodnie przed zakończeniem powszechnego badania statystyczny licznik wskazuje, że jedynie 65% rodaków spisało się w ankiecie. Przypomnijmy, że tegoroczny Narodowy Spis rozpoczął się 1 kwietnia 2021 roku.

Urzędnicy muszą przygotować się na dużą liczbę chętnych dokonania spisu w końcówce września. W badaniu można wziąć udział internetowo, przez telefon lub poprzez osobisty kontakt z rachmistrzem w domu lub w urzędzie.

Warto pamiętać, że Obowiązek udziału w spisie mają również obywatele Polski i osoby posiadające obywatelstwo polskie przebywające za granicą (bez względu na okres przebywania), które nie wymeldowały się z pobytu stałego w Polsce w związku z wyjazdem na stałe za granicę.

Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy