Reklama

Reklama

Narodowy Spis Powszechny 2021 Łódź. Miejsce zamieszkania czy zameldowania? Dylematy studentów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Narodowy Spis Powszechny 2021 Łódź. Miejsce zamieszkania czy zameldowania? Dylematy studentów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Narodowy Spis Powszechny 2021 Łódź.  Trwa Spis Powszechny. Jak prawidłowo wypełnić wniosek? Jake dylemat mają studenci? Gdzie można się spisać jeśli nie mamy dostępu do internetu? Jak sprawdzić wiarygodność rachmistrza? Szczegóły w artykule poniżej. Co ważne, spis jest obowiązkowy i za brak udziału grozi 5 tys. zł kary.

Reklama

Narodowy Spis Powszechny 2021 Łódź. Co trzeba wiedzieć?

W przypadku wypełniania wniosku w ramach Narodowego Spisu Powszechnego przez internet nie mamy kontaktu z rachmistrzem, dlatego wiele Polaków ma problem z podaniem prawidłowych danych. 

!reklama!

- Zarówno spis ludności i mieszkań, jak i spis rolny są badaniami obowiązkowymi, realizowanymi w oparciu o ustawy o spisach. Są to jednocześnie największe przedsięwzięcia statystyczne jakie podejmowane są nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Realizacja takich projektów wymaga pełnej mobilizacji, zarówno społeczeństwa jak i państwa. Spisy powszechne są istotnymi momentami w życiu narodu, kiedy państwo pyta swoich obywateli „ilu nas jest”, „kim jesteśmy”, „jak żyjemy” oraz o inne istotniejsze informacje związane z funkcjonowaniem społeczeństwa - czytamy na stronie Głównego Urzędu Statystycznego.

Polecamy: Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021. Czy jest obowiązkowy? Co należy o nim wiedzieć?

Student Łódź. Jak poprawnie wypełnić wniosek?

Pierwszym krokiem Spisu Powszechnego wypełnianego przez internet jest uzupełnienie swoich danych osobowych, następnie zobligowani jesteśmy do wprowadzenia swojego miejsca zamieszkania, co może być problematyczne dla studentów czy osób pracujących na stałe w innych miastach. 

Przepisy związane ze Spisem Powszechnym jednoznacznie wskazują, że spis powinien być wypełniony przez każdego indywidualnie, dlatego to najemca, a nie właściciel mieszkania ma obowiązek dokonania odpowiednich zapisów. Studenci i osoby, które z przyczyn zawodowych są zameldowane w jednym miejscu, a pracują lub studiują w innym często zastanawiają co wpisać w Spisie Powszechnym.

– Osoba pracująca i jednocześnie mieszkająca w innej miejscowości podaje adres zamieszkania zależny od częstotliwości powrotów do domu rodzinnego - wskazuje Łukasz Jasiński, radca prawny, ekspert Mieszkanie.pl. - Jeżeli przyjazd ma miejsce częściej niż dwa razy w miesiącu, wówczas rejestruje się pod adresem domu rodzinnego. Jeżeli powraca dwa razy w miesiącu lub rzadziej, to we wpisie powinniśmy uwzględnić miejscowość, w której przebywamy na skutek podjęcia w tym miejscu pracy.

Polecamy: Bogate i biedne miasta w Łódzkiem. Gdzie żyje się najlepiej, a gdzie najgorzej? [top 10]

Gdzie się spisać w Łodzi?

Czas na udział w Spisie Powszechnym mija 30 września, a za brak udziału grozi kara do 5 tys. zł.

W Łodzi, dla osób które chcą dokonać samospisu, a aktualnie nie mają dostępu do Internetu lub komputera uruchomiono specjalne miejsca spisowe:

  • Gminne Biuro Spisowe - Łódź, Piotrkowska 113, 4 piętro, BIURO STRATEGII MIASTA UMŁ, nr tel. (42) 638 41 00.
  • Wojewódzkie Biuro Spisowe - Urząd Statystyczny w Łodzi - Łódź, Suwalska 29, nr tel. (42) 683 91 00 lub (42) 683 91 01.
  • co poniedziałek do końca sierpnia br. na ul. Piotrkowskiej na wysokości Pasażu Schillera znajduje się stoisko spisowe statystyki publicznej czynne w godzinach 10.00-15.00
  • w każdy czwartek do końca sierpnia br. przed budynkiem Urzędu Miasta Łodzi na Bałutach, ul. Zachodnia 47 znajduje się stoisko spisowe statystyki publicznej czynne w godzinach 10.00-15.00
Polecamy: Nabór do szkół średnich 2021 w Łodzi. Ranking najbardziej popularnych liceów i techników w Łodzi

Narodowy Spis Powszechny 2021 Łódź. Nie tylko przez internet

Dodajmy, że od 23 czerwca rachmistrzowie spisowi rozpoczynają realizację wywiadów bezpośrednich w terenie.

Rachmistrzowie będą kontaktować się tylko z osobami, które dotychczas nie zostały spisane - przez Internet, na infolinii (22 279 99 99) ani nie zadzwonił do nich rachmistrz spisowy. Rachmistrzowie wciąż mogą kontaktować się drogą telefoniczną. Rachmistrz posiada przy sobie identyfikator. Jego autentyczność można dodatkowo potwierdzić na infolinii spisowej (22 279 99 99) lub na stronie GUS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy