Reklama

Reklama

Netflix i łódzka filmówka współpracują! Będą wspierać młode talenty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: HuBar, CC BY-SA 2.5 | Wikipedia

Netflix i łódzka filmówka współpracują! Będą wspierać młode talenty - Zdjęcie główne

Łódzka filmówka rozpoczęła współpracę z Netflixem | foto HuBar, CC BY-SA 2.5 | Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Netflix i łódzka filmówka zapowiadają długofalową współpracę. Póki co rozpoczął się cykl warsztatów dla studentów PWSFTiT, prowadzony przez ekspertów platformy. Cel nadrzędny to odkrywanie i wspieranie młodych talentów.

Reklama

Eksperci Netflixa szkolą studentów łódzkiej filmówki

Jak informuje łódzka filmówka, projekt jest częścią międzynarodowego programu Netflix Grow Creative, w ramach którego studenci scenariopisarstwa, organizacji produkcji filmowej oraz reżyserii biorą udział w cyklu warsztatów prowadzonych przez ekspertów Netflixa. Szkolenia obejmą m.in.: prowadzenie i koordynację twórczej współpracy, pisanie i rozwój scenariusza, przygotowanie do pitchingów.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi z rozpoczęcia współpracy ze Szkołą Filmową w Łodzi. To uczelnia zaliczana do ścisłej czołówki szkół filmowych na świecie, która ponadto wywiera istotny wpływ na całą branżę audiowizualną w Polsce. To właśnie tutaj rodzą się i kształtują polskie talenty filmowe. Poprzez działania, wchodzące w skład szerszego programu Grow Creative, chcemy wspierać rozwój artystyczny i zawodowy uzdolnionych studentów i studentek oraz zapewnić im jak najlepszy start w profesjonalnej karierze. To nie jednorazowa inicjatywa, ale początek naszej długofalowej inwestycji w relacje ze Szkołą Filmową w Łodzi i, tym samym, w przyszłość polskiej branży filmowej i telewizyjnej – komentuje Christopher Mack, dyrektor programu Grow Creative w Netflix.

– W programie kształcenia Szkoły Filmowej w Łodzi skupiamy się zarówno na rozwoju wrażliwości, talentu i indywidualności twórczej, jak i na perfekcyjnym opanowaniu warsztatu czy znajomości realiów pracy w profesjonalnej kinematografii i przemyśle audiowizualnym. Dla osiągnięcia ostatniego z wymienionych celów nauczania, istotna jest partnerska współpraca z podmiotami, z sukcesem funkcjonującymi w branży od lat. Dlatego cieszy nas perspektywa współpracy z Netflix, która wzbogaci ofertę edukacyjną Szkoły i umożliwi zdobycie ponadprogramowej wiedzy o rozwijaniu projektów filmowych i serialowych oraz o standardach technologicznych i organizacyjnych profesjonalnej produkcji. Takie umiejętności bezpośrednio przekładają się na wzrost zawodowych kompetencji i zwiększenie szans naszych absolwentów i absolwentek na budowanie kariery zawodowej i własnej ścieżki artystycznej – mówi dr hab. Milenia Fiedler, rektorka Szkoły Filmowej w Łodzi. 

W ramach współpracy odbyły się już dwudniowe warsztaty, w trakcie których mówiono m.in. o specyficznych zasadach produkcji i finansowania czy postprodukcji, a także o tajnikach procesu pozyskiwania tytułów dla Netflix. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy