Schronisko dla Zwierząt w Łodzi. Jak przebiega procedura adopcyjna?
Na stronie internetowej łódzkiego schroniska znajdują się zdjęcia (wraz z opisami) wszystkich zwierząt trafiających do placówki. Po etapie wybrania zwierzaków należy wypełnić ankietę przedadopcyjną. Zawiera ona pytania dotyczące m.in. doświadczenia w opiece nad zwierzętami, warunków bytowania zwierzęcia i ma na celu zweryfikowanie wiedzy potencjalnego nowego opiekuna w kwestii wychowania, żywienia zwierzęcia, czy sposobów radzenia sobie w sytuacji pojawienia się problemów behawioralnych.Na podstawie przesłanej ankiety i po rozmowie telefonicznej schronisko podejmuje decyzję o możliwości zapoznania się ze zwierzęciem. Następuje umówienie się na wizytę zapoznawczą z wybranym czworonogiem, podjęcie ostatecznej decyzji i dopełnienie formalności.
W galerii umieściliśmy zdjęcia zwierzaków, które trafiły do schroniska przy ul. Marmurowej w Łodzi. Zdjęcia i informacje o wszystkich podopiecznych znajdują się na stronie internetowej schroniska.
CZYTAJ TAKŻE >>> Mieszkańcy Retkini drżą o swych pupili. Na osiedlowe trawniki podrzucono kiełbasę z gwoździami
Pomóc może każdy. Trwa zbiórka koców i ręczników dla łódzkiego schroniska
Zapasy tekstyliów zaczynają się kurczyć, dlatego schronisko apeluje do mieszkańców Łodzi o przynoszenie niepotrzebnych koców i ręczników.
– Wiemy, że podopieczni schroniska zawsze mogą liczyć na wsparcie mieszkańców Łodzi, dlatego z góry bardzo dziękujemy za każdy przekazany koc czy ręcznik – mówi Marta Olesińska, dyrektor Schroniska dla zwierząt w Łodzi.
Tekstylia (koce, ręczniki, prześcieradła, poszewki) używane są do wyściełania posłań psów przebywających w budynkach i zwierząt po operacjach przebywających w szpitalu. Wykładane są nimi także klatki kotów i szczeniaków. Materiałów tekstylnych (koców i poszew) nie wkłada się do bud, bo chłoną wodę i wilgoć.
Należy je położyć pod furtką główną schroniska. Pracownicy widzą wszystko na monitoringu i zabierają zostawione rzeczy na bieżąco. Nie trzeba się umawiać, ani zapowiadać. Dary można zostawiać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
SPRAWDŹ >>> „Każde życie jest ważne!” – apelują strażacy. Wypalanie traw tragiczne w skutkach dla zwierząt [zdjęcia]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.