Ta instalacja ma zszyć miasto. Chodzi o dawne imperium Scheiblera
Autorką instalacji "Nitka" jest Izabela Bołoz. Nitka ma w symboliczny sposób scalić ze sobą tereny, na których rodziła się potęga przemysłowej Łodzi - włókiennictwo. W ostatnich latach były one intensywnie rewitalizowane. Przywrócono blask budynkom znajdującym się na terenie imperium Karola Scheiblera: Księżemu Młynowi, zabytkowemu gmachowi straży pożarnej przy ul. Tymienieckiego, znanemu z kulturalnej działalności Art Inkubatorowi w Fabryce Sztuki czy znajdującemu się po sąsiedzku kompleksowi Fuzja.
Ta instalacja ma zszyć miasto. Włókiennicze tradycje Łodzi
Stąd pojawił się pomysł, żeby symbolicznie scalić, zszyć te tereny. Inicjatywę powziął Łódź Art. Center w ramach programu Łódź Design Festival. Nitka zostanie zaprezentowana jesienią br. Stanie między Fabryką Sztuki i Fuzją. Jej zadaniem będzie wzmocnienie relacji sąsiedzkich, zintegrowanie tych miejsc, stworzenie atmosfery wspólnoty i przypominanie oraz utrwalanie włókienniczych tradycji Łodzi.
Ta instalacja ma zszyć miasto. W Łodzi było już wiele innych
Projekt został dofinansowany ze środków programu własnego Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku pn. "Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej - 2024", pochodzących z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.W Łodzi można było już spotkać kilka instalacji artystycznych. Przy pasażu Rubinsteina stanął na przykład "Holy Man" - człowiek z dziurą w klatce - Marka Jenkinsa. W podcieniach kamienicy przy Legionów 2 pojawiła się instalacja Marty Krześlak "Wszystko się ułoży". Z kolei na Starym Rynku zachwycały łodzian kolorowe wstążki, które zawiesił tam Jerzy Janiszewski, twórca znanego logo "Solidarności".
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.