Reklama

Reklama

Niemal 70 procent uczniów przyznaje, że ściąga na testach podczas nauki online. Jak weryfikować wiedzę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niemal 70 procent uczniów przyznaje, że ściąga na testach podczas nauki online. Jak weryfikować wiedzę?  - Zdjęcie główne

Niemal 70 procent uczniów przyznaje, że ściąga na testach podczas nauki online. Jak weryfikować wiedzę? (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dokładnie 66 proc. uczniów biorących udział w ankiecie w jednej z łódzkich szkół przyznało, że ściąga na testach podczas zdalnej nauki.

Reklama

Uczniowie jednego z liceów w Łodzi zadeklarowali, że podczas testów pisanych sprzed własnego monitora, zdarza im się ściągać.

!reklama!

Wśród 66 procent, które przyznały się do niesamodzielnego pisania sprawdzianów, 5 proc. zdeklarowało, że robi to regularnie. Wyniki ankiety w jednym z łódzkich liceów są alarmujące i pokazują jak wiele w polskich szkołach musi zmienić się w kwestii ściągania.

Weryfikacja wiedzy podczas zajęć zdalnych to jeszcze większe wyzwanie.

Nauczyciele bez trudu są w stanie wymienić grzechy, których uczniowie dopuszczają się w obecnych warunkach: przy odpowiedziach ustnych niektórzy czytają z zeszytów, książek, internetu, wyłączają nie tylko kamerki, ale też mikrofony po usłyszeniu pytania.

Nie tylko uczniowie nie potrafią zachować się odpowiedzialnie. Często to sami rodzice uczestniczą razem z dzieckiem w zajęciach, wyręczając je całkowicie w pracach domowych.

Jak w obecnych warunkach uczniowie oceniają swoje przygotowanie do egzaminu maturalnego?

Niewielu z nich, bo jedynie 4 proc. odpowiedziało, że czuje się przygotowanym bardzo dobrze, 26 proc. oceniło stan swojej wiedzy na dobry. Aż 70 proc. czuje się nieprzygotowana do testu – ocenia swój stan wiedzy na dostateczny lub zły.

- W kontekście tych wszystkich informacji warto zmierzyć się z faktem, że nieuczciwe - również względem siebie podejście do edukacji prowadzi do porażki. „Uczenie się” dla stopni, zwłaszcza w liceum, jest poważnym nieporozumieniem - podsumowuje liceum ankietę.

Nauczyciele tłumaczą i apelują, że zdobywanie wiedzy, to inwestycja w siebie i swoją przyszłość.

- Im dalej znajdujecie się na ścieżce kariery, tym bardziej liczą się samokształcenie i aktywne rozwiązywanie problemów. Nauczyciel staje się waszym przewodnikiem i doradcą, ale odpowiedzialni za stan własnej wiedzy i umiejętności jesteście wy.

Szkoła zdecydowała, że z wynikami ankiety powinni zapoznać się również rodzice.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy